Англійська ангора

193
Англійська ангора Джерело: nashi-kroliki.com
Назва породи Англійська ангора English Angora
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - декоративні
Компанії племрепродуктори

Історія

Точна історія походження ангорських кроликів невідома, але в документах часів Стародавнього Риму згадуються тонкорунні кролики ще 100 році до н.е. Можливо, це саме римляни завезли ангор в Східну Європу, де вони поширилися в 500–600 роки н.е. За іншою версією англійський ангорський кролик спочатку походить з турецької Анкари, що співзвучно з назвою породи, а в Англії імпортована порода була покращена. Перша згадка про дивовижних кроликів в англійських документах з’являється 1500-х роках, а на 200 років пізніше вони стають популярними у Франції. У 1900 році ангори прибули до Америки, де у них відразу з’явилося безліч шанувальників, і порода отримала свій подальший розвиток. До 1939 року вона існувала в одному варіанті, який називали ангора вулер, пізніше тип розділили на французьку та англійську підтипи. У 1944 році Американська асоціація кролівництва офіційно визнала дві різні породи, які зараз відомі як французька ангорська і англійська ангорська.

Стандарт породи

Існують і інші відомі породи з волохатим хутром, але тільки у англійських ангорських кроликів так багато вовни на мордочці, вухах і ногах, включаючи ступні. Хоча цей кролик на пару  кілограм важчий представника популярних декоративних кроликів – фузз лопа або джерсі вули, це найменший з усіх ангор.

Вага дорослих особин коливається від 2,4 до 3,4 кг. Тип округлого тіла компактний, мордочка плоска. Вушка вертикально посаджені, рясно вкриті шерстю, яка утворює на кінчиках звисаючі чарівні пензлики.

Порода існує в більш ніж двадцяти найрізноманітніших привабливих забарвлень, які представлені в декількох варіаціях. Агуті: забарвлення рисі, каштанове і шоколадне. Одноколірні і затінені: чорні, голубі, шоколадні і лілові.

Пойнт: чорний, шоколадний, блакитний, ліловий (на білому тлі виділені одним з квітів вуха, ніс, ноги і хвіст).

Господарська характеристика

Якість вовни – найбільш важлива характеристика. Текстура повинна бути м’якою і шовковистою. Остьові волоски присутні, але не в такій кількості, як у французьких ангор. Довжина вовни не менше 5 см. Проте, у кращих екземплярів пасма досягають 30 см довжини. Це урівноважені, спокійні кролики, які обожнюють суспільство людини. Вони рідко бувають примхливими або навіженими, тому цілком підходять на роль першого домашньої тварини для дитини.