Білий Паннон

7529
Білий Паннон Джерело: kroliki.pp.u
Назва породи Білий Паннон White Pannon
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - м’ясні
Компанії племрепродуктори ТОВ «Агрофірма «Ранчо»

Історія

Завдяки спеціальному відбору для схрещування, цей гібрид уперше був створений в Угорщині сільськогосподарською академією імені Св. Іштвана. Селекціонери взяли за основу представників порід білий велетень, новозеландську й каліфорнійську.

Фахівці, які займалися розведенням молодих кролів на м’ясо, дали досить високу оцінку нової породи. Популярність пояснюється більш швидким, у порівнянні з іншими породами, набором ваги, виходом м’яса і його чудовим смаковим якостям

Стандарт породи

Відмінною рисою паннона є довге тіло із пропорційно складеною головою, легкі кістки, яскраво позначена мускулатура, витончена шкіра, стоячі вуха й пухнасте хутро. Через занадто щільне прилягання шкурки, представників даної породи досить важко піднімати в повітря, тримаючись за неї. Кролики мають білосніжний колір хутра й червоні очі, які видають у них альбіносів.

Господарська характеристика

Кролики породи панон стрімко набирають вагу, у них досить високий вихід м’яса, яке виразно відрізняється своїми смаковими якостями. Кролики цієї породи не потребують особливих для утримання умов, чудово відчувають себе у спекотну погоду, не вимагають багато місця для утримання, а через їх сильно опущені лапки – добре живуть у клітках (по 9 кроликів панон в одному гнізді) і стійкі до пододерматитних захворювань, як і інших хвороб в цілому. Ростуть панон швидко, за добу набирають 40 грам, а найбільша їх вага не перевищує 5 кг. Забійний вихід – 62 % разом з головою. Самки кроликів породи панон відрізняються своєю молочністю і добрим сприйняттям до маленьких кроленят, за рік можуть перенести 7 окролів. Практикується схрещування інших порід, в результаті яких з’являються на світ великі, пристосовані до інтенсивного зростання, стійкості до хвороб і багатонароджуванності.