Білка

185
Білка Джерело: sb.agronomu.com
Назва породи Білка Squirrel
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - хутрові
Компанії племрепродуктори

Історія

Білка – рідкісна порода хутряного призначення, виведена в Шотландії 1930-х роках. Разом з димчастим перловим кроликом ці дві породи — дві споконвічно шотландськы породи. Для створення білки селекціонерами були схрещені польські кролики, стандартна шиншила і американський соболь. Подібна ж порода в той же самий час була створена в Голландії. Шотландський варіант білки, хоча і є виключно красивим добродушним кроликом, залишається вкрай рідкісним і розводиться ентузіастами тільки у Великобританії. В Україні породу можна зустріти лише в приватних будинках кролівників-любителів, і, на жаль, вони масово не поширені.

Стандарт породи

Невеликий кролик з щільним м’язистим тілом, виглядає приземистим на коротких потужних ногах. Середня вага дорослої особини — 2,4–3,8 кг. Тип статури компактний, кістка тонка, тулуб міцно збитий, округлий.

Виразна голова посаджена низько, шия майже непомітна, у самок можливе підгруддя. Щільні невеликі вуха вертикально розташовані, закруглені на кінцях.

Хутро шовковисте, дуже м’яке, але при цьому еластичне і густие. Шиншилове забарвлення в цій породі представлено схемою: нижня широка смуга у самій шкірі – тони темного блакитного сланцю, проміжний, більш тонкий шар – світло-перловий, поверхневий шар – блакитний, тікірований яскравим сірим кольором.

Тікірування може формувати своєрідні хвилі, подібні макрелевому окрасу дейлінарів, або бути рівномірним. Шия світліша, стегна і груди тікіровані однорідним відтінком перлового, що робить загальний тон цих частин тіла блідішим, ніж решти тулуба. Кола навколо очей яскраво виражені, світлого перлинно-сірого кольору, вуха окантовані блакитним.

Господарська характеристика

Представники породи мають ласкавий, доброзичливий характер, цим кроликам подобається компанія людей і на самоті вихованець може нудьгувати. Іграшки у вигляді м’ячів і куль з дзвіночками допоможуть вихованцеві розважитися, доки людини немає поруч. Якщо ж періоди самотності занадто довгі, краще придбати пару кроликів. Допитливі і кмітливі кролики породи білка легко можуть бути привчені до лотка, що зробить перебування вихованця в будинку комфортнішим.