Британія Петіт

Британія Петіт
nashi-kroliki.comБританія Петіт

Назва породи

Британія Петіт (Britannia Petite)

Тип тварини

Кролі

Напрямок

Хутрові - декоративні

Компанії племрепродуктори

Історія

Історія появи породи вкрай цікава. У пізні 1800-ті в Англії кролики були дуже популярні, особливо маленькі білі польські. В кінці XIX-го ст. представники польської породи були компактної статури, кремезні, щільні, з низько посадженою головою. У 1900-ті роки кілька таких особин були завезені в США, де лінія залишилася в тому ж вигляді по сьогоднішній день.

Тим часом, в Англії заводчики почали привчати польських кроликів сидіти, спираючись кінчиками передніх ніг, і відбирали поголів’я з вертикальною посадкою і витонченим кістяком. Незабаром цей різновид став повністю відрізнятися від вихідної польської породи. В результаті стався казус: порода, яку американці називають британці, досі відома як «польська» в Великобританії.

Стандарт породи

У стандарті породи британія петіт обумовлено багато нюансів, які відрізняють її від нідерландського карликового кролика, який володіє більш щільною, кремезною статурою. Сухощаве тонке тіло у вигляді арки робить британія петіт схожим на маленького бельгійського зайця. Вушка короткі, близько 7 см, вертикально посаджені, мордочка витягнута, клиноподібної форми.

Максимально допустима вага дорослого кролика британія петіт становить 1 кг. Виставковий екземпляр повинен сидіти на столі, лише торкаючись поверхні пальцями передніх довгих ніг, лінія грудей слід за їх контуром, а лінія спини плавно спадає до хвоста. Під животом обов’язкова наявність достатнього простору. Хоча висаджений правильно кролик дуже схожий на бельгійського зайця, він набагато менше. Хутро м’яке і еластичне, типу флайбек, представлений в різноманітних варіаціях забарвлень: чорному, каштановому агуті, чорної видри, соболині і білому (альбіноси). Сьогодні селекціонери розробляють забарвлення блакитної видри і опаловий.

Господарська характеристика

У делікатного, граціозно кролика, нервовий характер. Він весь час насторожі, напружений і, до того ж, виключно допитливий, так що без іграшок і достатньої уваги тут же може захандрить.

Заводчику, бажаючому виростити виставкового кролика породи британія петіт, потрібно володіти рідкісним терпінням і великим досвідом, щоб приручити кролика і навчити його правильно показувати себе на виставці.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus