Вельветовий Баран

71
Вельветовий Баран Джерело: nashi-kroliki.com
Назва породи Вельветовий Баран Corduroy Lop
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - декоративні
Компанії племрепродуктори

Історія

Автори породи, Мері Крауфорд і Девід Кабель з Техасу, працювали над її створенням протягом багатьох років. Хоча селекціонери не розголошували подробиці, відомо, що при схрещуванні були використані англійські барани і міні рекси. Отримавши в перше вельветових висловухих кроленят в 1994 році, заводчики продовжили схрещування і відбір протягом ще п’яти років, представивши породу на виставці Американської асоціації кролівників в Кентуккі в 1999 році, але зазнали невдачі. Сьогодні порода отримала тільки робочий стандарт, але все ж вельветові висловухі кролики впевнено крокують по світу, поширюючись з країни в країну завдяки зусиллям ентузіастів декоративного кролівництва.

Стандарт породи

Декоративні висловухі кролики середнього розміру, вага дорослих особин (старше 6 місяців) від 2,3 кг до 3 кг, група юніорів (молодше 6 місяців) – від 1,6 до 2,7 кг. Тип статури – напів арочний, верхня лінія тіла полого піднімається від плечей, описуючи округлий розвинений круп.Якщо дивитися зверху і ззаду, тулуб конусовидно рівномірно звужується від задньої частини до плечей. При цьому тіло гармонійно розвинене, включаючи повну округлу груди і широку спину. Передні ноги короткі, тому кролик виглядає приземистим.

Голова невелика, довгаста, з округлими щоками і виразним профілем. Шия коротка, майже непомітна. Вуха довгі, без яскраво виражену корону, вільно звисають уздовж щік, не закриваючи очі. Мінімальна довжина вух – 35,5 см, якщо вимірювати їх від кінчика до кінчика через голову. При цьому ширина вуха становить приблизно ¼ частина його довжини, що робить пропорції гармонійними. Вуха повинні бути рівномірно щільними, але при цьому досить еластичними, щоб сформувати поздовжню складку, кінці закруглені і розширені.

Хутро густе, м’яке, волокна розташовані перпендикулярно до шкіри, ідеальна довжина – 1,58 см. На дотик шубка повинна бути ніжною, але не настільки шовковистою, щоб стати пухкою і втратити характерну хутрі рекс пружність.

Оскільки остаточний стандарт породи знаходиться в розробці, на даний момент допустимі забарвлення, прийняті для інших висловухих порід, зокрема, для англійського барана. Всі забарвлення поділяють на дві основні класи – одноколірні та плямисті. Найбільш поширені такі групи кольорів: агуті, пойнтірованний білий, однотонні, з затінених, тікіровані, змішані.

Господарська характеристика

Заводчики описують вельветових баранів як добродушних, допитливих і спокійних кроликів, що зовсім не дивно, якщо врахувати виключно м’який характер представників вихідних порід. Виховані з раннього віку, вони обожнюють людей і прагнуть отримати увагу і ласку. Ці прихилисті миролюбні тварини стають чудовими домашніми вихованцями.