Джерсі Вуллі

38
Джерсі Вуллі Джерело: agromega.in.ua
Назва породи Джерсі Вуллі Jersey woolley
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - декоративні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода з’являється на гребені популярності карликових кроликів, які захоплюють весь світ і Америку в період 80–90-х років минулого століття. Однією з таких, що знову з’явилися малих порід, був чарівний джерсі вуллі, отриманий заводчиком Бонні Сілі з Нью-Джерсі. Автор схрестила нідерландського карликового кроку з французькою ангорою. Селекційна робота зажадала багато зусиль і скрупульозного відбору, але в результаті було отримано бажаний результат. Перші представники особи були представлені в 1984 році на виставці в Орландо, що у Флориді. За короткий час джерсі вулі потрапив у Топ-10 найпопулярніших виставкових порід у США, але все ще не досягли того рівня у населення, що очікувала Бонні Сілі.

Стандарт породи

Компактне тіло широке і глибоке, гармонійно розвинене, але здається злегка укороченим. Плечі ж тієї ширини, що і окружна задня частина, без конусоподібного звуження. Верхня лінія тіла полога піднімається до спини, і так само плавно знижується до хвоста.і. Максимально допустима вага дорослих кролів – 1,6 кг. Голова посаджена досить високо, не втягується в плечі, «відкрита» (без довгої шерсті). Лінія профілю округла від підстави вуха до очей, від осі до носа, а потім знову від носа до лінії щільності. Очі великі, виразні, голова з короткими міцними вушками до 7,5 см. злегка закругленими на кінцях. Довжина шерсті мінімум 4 см, хоча краще довша шерсть – до 7,6 см. Велика кількість ортогонального жорсткого волосся зробить шерсть більш жорсткою і, тим не менш, сприйнятливою до утворення ковтунів, тому джерсі вуллі завжди привертають увагу.

Забарвлення: Агуті: каштановий, шиншиловий, опаловий, білка.

Один колір: чорний, блакитний, шоколадний, лінійний, білий з червоними або синіми очима. Плямистий: плями одного з кольорів на тлі – чорні, голубі, шоколадні, лілові.

Затінений: черепаховий, пойнтірований соболь, тюленячий, сіамський соболь, димчастий перловий. Тан: видра – чорна і блакитна; куниця – димчаста, перлова, соболь, чорна срібляста, блакитна срібляста, шоколадна срібляста і лілова срібляста. Будь-які інші варіанти (AOV): пойнтірованний білий з чорними і блакитними пойнтами.

Господарська характеристика

Виведені як ідеальні домашні вихованці джерсі вуллі спокійні і доброзичливі. Вони ласкаві, відмінно знаходять спільну мову з дітьми і досить терпимі. Вони рідко бувають агресивними.