Ендербі

95
Ендербі Джерело: nashi-kroliki.com
Назва породи Ендербі Enderby
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Вулканічний архіпелаг Окленд, що поблизу Нової Зеландії, завжди був небезпечний для мореплавців, морське дно вкрите гострими рифами і мілинами, підходи для кораблів ускладнені. У XIX ст., в зв’язку з відсутністю достовірних морських карт, постійними змінами донного рельєфу, в регіоні були нерідкі аварії кораблів. Ті, що вижили після катастрофи мандрівники добирались до пустельних островів і гинули від голоду, так і не дочекавшись допомоги. Тоді ж, в кінці XIX століття в Австралії створюється Товариство акліматизації «Вікторія», метою якого стає розселення рослин і тварин на відповідні території англійських колоній, в тому числі острови Нової Зеландії. Незабаром після свого заснування, в 1864 році, Товариство отримує в подарунок чотири кролика сріблястої породи, і слідом за цим вирішує поширити тварин на острови Оклендского архіпелагу, щоб створити мінімальну базу провізії для потерпілих аварій корабля. У 1865 році на один з островів архіпелагу, Ендербі, були випущені дванадцять сріблястих кроликів. У повній ізоляції відрізаного від світу острова поголів’я розвивалося протягом наступних 130 років, сформувавши окрему лінію з характерними ознаками, властивими і нинішній породі.Історія того, дикого поголів’я, трагічна – на початку 1990-х років, з метою збереження дикої флори і фауни острова, кролики практично повністю були знищені. У 1992 році стадо з 49 особин вдалося врятувати і перевезти в Нову Зеландію, де ентузіасти взялися відтворювати породу кролів острова Ендербі, яка сьогодні вважається дуже рідкісною і в усьому світі нараховує не більше 300 особин.

Стандарт породи

Ендербі зовні схожий на сріблястого кролика, від якого і походить, але трохи менший – вага дорослої особини становить близько 2 кг, вузьке тіло компактне, кістка легка. Голова: невелика, злегка довгаста, вуха середньої довжини, розташовані V-подібно, насторожені. Шерсть: м’яка, шовковиста.

абарвлення: переважно сріблясто-сіре, з темним підшерстям глибокого відтінку блакитного сланцю. Голова, вуха і хвіст темніші, ніж основне забарвлення, часто чорні.У посліді іноді може виявитися рецесивний ген, і тоді народжуються чарівні кремові або бежеві кроленята.

З віком, як і у інших сріблястих кролів, проявляється сріблення шерстки, яке досягає 80 % загального забарвлення. При цьому голова, вуха, ноги і хвіст залишаються темними або посріблені незначно. Якщо мордочка вкрита сріблястими волосками, що частіше буває у дорослих особин, на носі добре видно велику темна мітка у вигляді характерної метелика. Шубка: своєю якістю зовсім не схожа на еластичний флайбек сріблястого кролика, шерсть ендербі довша і м’якіша.

Господарська характеристика

Досить дикі, насторожені кролики можуть бути вельми примхливими, нервовими, постійно перебуваючи в очікуванні нападу. При будь-якому гучному звуці, появі чогось незвичного тваринами опановує паніка і бажання сховатися, сховатися в гнізді або заритися в підстилку. Проте, турботливий і лагідний власник зможе зруйнувати недовіру і побороти страхи свого вихованця. Згодом ендербі стають абсолютно ручними, ласкавими і дуже прив’язуються до людини.