Карликовий рекс

148
Карликовий рекс Джерело: poradum.com
Назва породи Карликовий рекс Pygmy rex
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - декоративні
Компанії племрепродуктори

Історія

Кролики з плюшевим хутром з’явилися внаслідок мутації гена R (rex), що дає нормальне хутро, замість якого проявився рецесивний ген r, що зробив вплив на довжину остьового волосся, їх щільність і вертикальне розташування, а також викликав курчавість шерсті. Вперше незвичайні кроленята були помічені французьким священиком Амадеєм Жиллет, який був любителем кроликів. Відбулася ця подія в маленькому селі на півдні Франції в 1919 році, і священик тут же почав розводити красивих кроленят, за каштановий колір і якість хутра прозвавши їх «кастор» – бобрами. Ретельне схрещування і відбір кращих особин дали результат і через п’ять років, в 1924 році порода була представлена ​​на виставці в Парижі, де справила приголомшуюче враження на заводчиків.

Стандартні рекси є великими кроликами комерційної статури з вагою дорослих особин до 4 кг. Для зменшення розмірів застосували перевірений метод, використавши генотип нідерландських карликових кроликів. Заводчики з Голландії з успіхом схрестили їх з рексом, отримавши маленьких кроликів з плюшевим хутром забарвлення кастор. Вперше вони були показані на виставці в Голландії в 1966 році під назвою карликовий рекс.

Стандарт породи

Карликові рекси – невеликі компактні кролики з округлим щільним тілом. Плечі, спина і круп добре розвинені, рівномірно широкі, верхня лінія тулуба у правильно розміщеної на виставковому столі тварини описує ідеальне півколо. Голова велика, з повними щоками, посаджена низько на короткій шиї. Вуха карликових рекс щільні, вкриті густою шерстю, розташовані вертикально і насторожені, довжиною до 9 см. У самок розвивається і дозволене стандартом помітне підгруддя – складка шкіри на шиї, іноді звана «другим підборіддям». Дорослі особини кроликів карликовий рекс важать від 1,4 до 2 кг.

Шерстка кроликів карликовий рекс коротка, близько 1,3 см довжини, гладка, щільна і ніжна на дотик. Волокна хутра розташовані перпендикулярно до поверхні шкіри, а підшерсток одного розміру з остевими волосками, що і надає шубці плюшевий ефект. Крім того, мутація гена призводить до деякої кучерявості хутра. Це добре помітно на тих ділянках, де воно досить довге, наприклад, на потилиці за вухами. Ця ж мутація привела до укорочення вусів, їх кучерявості або повної відсутності.

Забарвлення: боброве кастор, чорне, шоколадне, блакитне, видри.

Господарська характеристика

Карликові рекси дуже кмітливі, легко привчаються користуватися туалетом, відгукуватися на кличку або виконувати нескладні команди. Чуйні тварини добре розуміють настрій власника, розрізняють інтонації, мають відмінну пам’ять.

Тривалість життя кроликів карликовий рекс невелика в порівнянні з іншими породами, і становить приблизно від 5 до 6 років.

Це одна з найбільш стійких порід, ці кролики в цілому володіють міцним здоров’ям. Вони активні, люблять гуляти на свіжому повітрі, гратися і пустувати в компанії інших домашніх вихованців.