Кашеміровий Баран

44
Кашеміровий Баран Джерело: agromega.in.ua
Назва породи Кашеміровий Баран Cashmere Lop
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - декоративні
Компанії племрепродуктори

Історія

Вперше кролики з незвичайним хутром були помічені і виводку карликових баранів в 1980 році заводчицею на прізвище Тернер в англійському Уельсі. Деякі з дитинчат відрізнялися від інших більш довгою, щільною і шовковистою шерсткою.

Відібравши цих особин і розвиваючи нову лінію, міс Тернер та іншим заводчикам вдалося закріпити і стабілізувати породу. До середини 1990-х років кашемірові барани, як їх прозвали через виняткові якості хутра, стали досить популярні серед обізнаних кіл, придбали відданих шанувальників і наполегливо рухалися до отримання стандарту. У підсумку, не без праці і всіляких перешкод, більша форма породи була визнана в Британії до кінця 1990-х років. Десятьма роками пізніше світ побачив чарівних кашемірових міні баранів, які стрімко завоювали Європу і світ, разом зі своїми більшими побратимами вчинивши фурор на виставках кроликів.

Стандарт породи

Існують дві версії цієї британської породи висловухих декоративних кроликів – стандартна, з вагою дорослих кроликів від 1,9 до 2,4 кг (ідеальна вага 2,2 кг) і міні, з вагою дорослих особин до 1,6 кг.

Щільне компактне тіло кашемірових баранів являється на диво сильним для такої маленької тварини. Тулуб короткий, широкий, з розвиненою мускулатурою, невеликою, але помітною шиєю. Груди широкі, глибокі, круп співрозмірний, всі частини тіла округлі, без випирань або запалих частин. Ноги короткі, міцні, потужні.

Голова широка, кругла, з повними щоками посаджена на середній висоті, гармонізує з тілом. Довгі вуха щільно притиснуті до голови, так що їх внутрішню частину не видно ні з якого ракурсу. Вони досить широкі, покриті густою шерстю, на кінцях закруглені. Звисання вух у цієї породи відбувається, як і більшості висловухих кроликів, під дією особливого хряща – «корони», яка виразно помітна в підставі вух. Очі сміливі, яскраві, широко посаджені.

Чудове хутро – основна відмінність цієї породи від інших висловухих кроликів. Оптимальна довжина волокон – від 3,8 до 5 см. Все розмаїття забарвлень традиційно поділяють на п’ять основних груп:

Однотонні: чорний, блакитний, шоколадний, ліловий, білий з блакитними або червоними очима.

Затінені: з блакитними вкрапленями, изабелла, тюленячий, сіамський соболь. сіамський димчастий, оленячий димчастий.

Агути: каштановий, шиншиловий, коричневий, рисі, опаловий, білки.

Тан: лисиця і видра (чорна, блакитна, шоколадна, лілова); соболина і димчастий куниця.

Господарська характеристика

Привабливі, грайливі і віддані декоративні кролики є чудовими домашніми вихованцями. Кашемірові барани дуже кмітливі, без праці навчаються користуватися лотком, відгукуватися на кличку і розуміти, що можна, а що не можна. Ці кролики більш ніж дружелюбно ставляться до людей, вкрай прихильні і радісно поспішають назустріч людині, яку добре знають