Конті

1058
Конті Джерело: nashi-kroliki.com
Назва породи Конті Conti
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Згадки про кроликів гігантських розмірів з’являються ще в XV–XVI ст. Розведення і відбір великих особин було поширене всюди в Європі і багато сучасних породи походять від ліній, неодноразово перехрещених в ті давні дні. Часто фахівці не знаходять особливої ​​різниці між європейськими гігантськими породами – німецькими, британськими або іспанськими гігантами, об’єднуючи їх однією загальною назвою конті – континентальні гіганти. Походження гігантських конті пов’язують з іншою старовинною породою – фландр або Фламандський гігант, виведеними в місті Гент, що недалеко від бельгійського Антверпена.

Перше призначення Фландрів було комерційним, їх вирощували для виробництва м’яса і шкурок. Зараз вважають, що самі фландри були отримані від м’ясної породи стоун, названої так через близькість середньої ваги кроликів до старої бельгійської міри ваги – стоуну (близько 3,8 кг). Крім того, в селекції були використані патагонські кролики – європейська порода, повністю зникла сьогодні. Європейські патагонські кролики, отримані заводчиками Франції та Німеччини, не мали нічого спільного з аргентинським патагонським кроликом – маленьким, диким видом з вагою дорослої особини близько 900 г. Чи не пов’язана порода і з патагонських зайцями, окремим видом, яка не схрещується з кроликами і найближче за своєю природою до морських свинок. Перший європейський стандарт континентальні гіганти отримали в 1893 році, і тоді ж вони, в числі інших порід, включаючи знаменитого бельгійського зайця, перетнули океан і потрапили в Америку за часів сумнозвісного кролячого буму. Континентальні гіганти до цих пір не визнані Американською асоціацією кролівників, як генетично близькі і фактично мало відрізняються від фландрів. Порода гігантських кроликів не показала видатних комерційних властивостей – повільне зростання і пов’язане з цим збільшене споживання кормів, необхідність у величезних клітках, зробили конті невигідними для масового вирощування. Однак з часом заводчики примітили спокійний, доброзичливий характер гігантських кроликів, їх розслаблену поведінку і, безумовно, чудовий ефектний зовнішній вигляд. Сьогодні гігантські кролики конті з успіхом утримуються в якості чудових домашніх вихованців, що укупі з відмінними виставковими даними дозволило їм здобути популярність і любов у всіх куточках світу.

Стандарт породи

Тип статури напів арочний – верхня лінія тулуба спочатку простягається рівно від підстави вух до плечей, а потім полого піднімається на округлий круп. Довжина тіла гігантського кролика становить мінімум 65 см, груди широкі, знаходиться в гармонії з такою ж широкою, розвиненою задньою частиною. Голова гіганта конті велика, з повними щоками, у самців більше, ніж у самок, причому у останніх може утворитися значне підгруддя. Великі щільні вуха – прикраса породи, вони вертикально посаджені, з помітно закругленими кінцями, довжиною не менше четвертої частини від розмірів тіла, тобто більше 16 см.

Існують дві версії породи гігантського кролика – кольорова і біла. Кольоровий гігант конті за вагу від 7 кг отримує на виставці 10 балів. Біла версія легша, більш ніжної конституції – цьому кролику досить важити 6,5 кг. Середня вага дорослих гігантських кроликів – 6 кг. Але континентальні гіганти дійсно величезні – відомі особи з вагою понад 15 кг, хоча і це далеко не межа. Знаменитий на весь світ гігантський кролик Ральф з Великобританії у віці чотирьох років важив неймовірних 25 кг, а його довжина складала близько 1,3 м.


Господарська характеристика

Неймовірно, але ці гігантські кролики відмінні домашні вихованці – вони ласкаві, доброзичливі і розумні. Їх легко навчити користуватися лотком, грати в ігри, відгукуватися на кличку, виконувати нескладні команди. Щоб кролики відчували себе розслаблено в компанії людей, з ними проводять багато часу з юного віку. Відповідальні заводчики, перед тим як передати кроленя новому господареві терпляче і спокійно привчають його до суспільства людини. У такому випадку будь-який вихованець, не тільки гігантської породи, спочатку налаштований дружньо, охоче шукає спілкування і ласки. Бажаючому поселити гігантського конті в будинку потрібно пам’ятати, що кролик з переляку може повести себе агресивно, почати бити ногами.