Метелик

Метелик
selo-exp.comМетелик

Назва породи

Метелик (Butterfly)

Тип тварини

Кролі

Напрямок

Хутрові - м’ясні

Компанії племрепродуктори

Історія

У XIX столітті англійські селекціонери вивели нову породу. Так з’явився декоративний кролик з ласкавою назвою «Метелик», інакше його ще називають карликовий метелик. Вага звірка ледве досягав трьох кілограмів. Виключно декоративні властивості породи кролівники вирішили поліпшити в напрямку збільшення маси, а так само м’ясної і шкурковой продуктивності, пристосованості до кліматичних умов нашої країни, схрещуючи їх з наступними породами: фландр, білий велетень, віденський блакитний і ін. В результаті дорослі особини стали досягати в вазі до 5 кілограмів. Незабаром кролики цієї породи поширилися у світі.

На базі англійської матеріалу селекціонери – кролівники різних країн займаються виведенням своїх порід. Так з’явилися французькі та німецькі метелики, чехословацький строкатий метелик, французький білий хотот і рейнський строкатий метелик.

Стандарт породи

Шкурка метелика білосніжного кольору. На голові і з боків чорні плями. На голові і боках вони розташовуються симетрично, а на спині – від вух до хвоста тягнеться суцільна смуга. Навколо очей і на вухах чорна шерсть. Кігті у кролика безбарвні. На мордочці звіра яскраво виділяється простий малюнок – праворуч і ліворуч від носа 2 чорних плями. Малюнок схожий на метелика, який розправив крила. Звідси і назва породи.

Не у всіх кроликів плями чорного кольору. Зустрічаються блакитні, жовті й сірі, але найефектніші – чорні. Кролики цієї породи дають красиві шкурки і смачне м’ясо. Хутро еластичний, блискучий, рівне. Плямистість робить шкурку звірка нарядною. Дорослі кролики мають великий кістяк, голову середніх розмірів (у самок – голова довгаста, у самців вона крупніше і має більш округлі форми). Тулуб кролика довгий мускулистий до 58 сантиметрів. Груди – широкі, близько 36 см, лапи – сильні. Вага кролика 4 – 5 кг. Самці більші за самок.

Господарська характеристика

Кролики метелик невибагливі. Самки надзвичайно плідні. Вони добре піклуються про новонароджених і відрізняються високою молочністю. Сукрольним самкам необхідно посилене харчування і спокій. Окрол відбувається вночі, триває від 15 хв. до години. У кролиці зазвичай народжується 6–8 кроленят. Кроленята народжуються лисими і сліпими, але дуже швидко розвиваються. У три місяці вони досягають статевої зрілості.

Речі, виготовлені з хутра метелика, користуються попитом на ринку.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus