Нідерландський карликовий

324
Нідерландський карликовий Джерело: nashi-kroliki.com
Назва породи Нідерландський карликовий Dutch dwarf
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - декоративні
Компанії племрепродуктори

Історія

Щоб виявити витоки породи, слід повернутися до Англії початку 1800-х років. Тоді в деяких виводках датських кроликів були виявлені мутації – білі особини з червоними очима, коротким кремезним тільцем і м’яким хутром.

Ця варіація була названа польською, показала себе здатною до розмноження і ретельним відбором була розвинена і закріплена. Вона була показана в 1884 році, в Англії і незабаром потрапила до Німеччини. Там заводчик Отто Ліпполт розвинув породу, названу гермелін, яка була дуже популярна в Німеччині. На той момент вибір кольору був обмежений білим, але вже в 1940-і роки голландські заводчики отримали кольорові забарвлення. Під час Другої світової війни популяція була практично втрачена. Заводчики англійських рекс прибули в Голландію, щоб допомогти своїм колегам відновити породу датського кролика, яка також знаходиться в критичному положенні. Це було в 1947 році, і англійці тоді вперше побачили і закохалися в карликових декоративних кроликів на виставці в Амстердамі. Вони хотіли привезти їх в Англію, але на той момент окупацію пережило всього 17 особин. Тільки через два роки англієць Джойс Нейлор придбав 9 дорогоцінних племінних екземплярів породи нідерландський карликовий. Незабаром в Англії був сформований клуб любителів нідерландського карликового кролика, і саме під таким ім’ям порода почала свій тріумфальний хід, підкоривши в 1970-ті роки Америку і ставши однією з найбільш популярних декоративних порід в світі.

Стандарт породи

Середня вага дорослих декоративних кроликів нідерландської породи допустима в широкому діапазоні від 0,6 кг до 1,6 кг. Голова кругла, велика, злегка не в пропорції з іншим тілом. На маківці розташовані короткі прямо стоячі загострені вушка, довжиною близько 5 см, максимальний розмір – 7,5 см.

Мордочка трохи плеската, коротка. Плечі і круп – однакової ширини, добре збалансовані з ростом, гармонійні.

Декоративні нідерландські карликові кролики можуть похвалитися ніжною, шовковистою, сяючою шубкою. Хутро типу роллбек, якісне і щільне

Нідерландський карликовий, має п’ять великих груп забарвлення: Однотонні: чорний, блакитний, шоколадний, ліловий, білий з блакитними або червоними очима.

Затінені: соболий пойнт, сіамський соболь, сіамський димчасто-перловий, черепаховий, блакитний черепаховий.Агути: каштановий, шиншиловий, рисі, опаловий, білки. Тан: видра, соболя куниця, срібляста куниця, димчасто-перлова куниця, тан.

Господарська характеристика

Нідерландські карликові декоративні кролики живуть в середньому 6–8 років.

Порода схильна до хвороб зубів, у деяких особин ця проблема може бути дуже серйозною, успадкованої від батьків.

Кролики одночасно живі і трохи боязкі. Вони активні, грайливі, люблять досліджувати навколишній світ і пустувати.

Нідерландські карликові кролики іноді можуть бути нервовими, трохи навіженими, навіть неприємними, виявляючи кров своїх предків – польських і диких кроликів.