Паломіно

73
Паломіно Джерело: nashi-kroliki.com
Назва породи Паломіно Palomino
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - м’ясні
Компанії племрепродуктори ТОВ «ПСГП Ізюмські кролики»

Історія

Американська порода великих кролів, окрас яких нагадує однойменну масть коней. Кролики спокійні, доброзичливі і володіють чудовим шовковистим хутром флайбек.

Історія створення паломіно – чудовий приклад наполегливості і колективної роботи. Заводчик кроликів Марк Янгс з Вашингтона довгі роки мріяв вивести нову породу. Протягом 40–50-х років минулого століття він схрещував різні комерційні лінії і в результаті несподівано отримав кроликів оленячого забарвлення. Янгс відібрав цікавих особин, залучив до роботи інших селекціонерів, і всі разом вони стали розвивати своїх «сонячних зайчиків», давши лінії робоче ім’я вашингтонець. Вперше вашингтонці були представлені в 1953 році в Техасі. Автору ніколи не подобалося суха назва, і прямо на виставці біля кліток з тваринами він встановив бляшанку для записок з пропозиціями нового імені. Любителі жваво відгукнулися і наповнили посудину пропозиціями.

Зокрема, було запропоновано романтичні варіанти медова роса і медовий олень, але крім того, було вкинуто листочок з написом золотистий паломіно. Нова порода з новим ім’ям отримала стандарт в 1957 році.

Стандарт породи

Тип статури комерційний, подібний новозеландцям, тіло помірно довге з округлою задньою частиною. Вага дорослої особини 4–4,5 кг. Вуха великі, прямостоячі, очі карі. Хутро – якісний щільний флайбек.

Існує два основних забарвлення – золотисте і рисі. Золотиста варіація являє собою оранжево-бежевий колір на білому, або кремовому підшерстку. Забарвлення рисі отримано сріблястим або сірим зовнішнім кольором, змішаним з оранжево-бежевим прошарком на тлі світлого кремового підшерстя.

Господарська характеристика

У паломіно доброзичливий, поступливий характер, самки дбайливо виходжують кроленят. Ці кролики – тямущі, ласкаві домашні вихованці, і спокійно ведуть себе на виставках.