Радянська шиншила

Радянська шиншила
kroliki.pp.uaРадянська шиншила

Назва породи

Радянська шиншила (Soviet chinchilla)

Тип тварини

Кролі

Напрямок

Хутрові - м’ясні

Компанії племрепродуктори

Історія

Порода м’ясо-шкуркового напряму, виведена в 1963 р. у звірорадгоспах «Анисовский» Саратовської і «Черепановский» Новосибірської областей та на кролівничій фермі Науково-дослідного інституту хутрового звірівництва і кролівництва методом вбирного схрещування порід шиншила, завезеної в 30-і роки, і білого велетня з наступним цілеспрямованим добором та підбором. Роботу проведено під керівництвом кандидата біологічних наук Н. С. Зусмана.

Кролі цієї породи придатні для розведення в усіх регіонах України. Чисельність їх становить близько 35–40 тис. маточного поголів’я.

Стандарт породи

Середня жива маса дорослих тварин становить 5 кг, довжина тіла – 62, обхват грудей – 37 см. Кролі мають густий м’який сріблясто-блакитного кольору волосяний покрив з хвилеподібними чорними тонкими смугами. Черево, нижня частина хвоста, внутрішній бік кінцівок – білі, з блакитним підшерстям; верхня частина хвоста – чорна з білим волосом. За кольором подібні до досить цінного звірка шиншила, хутро якого вперше оцінила королева Іспанії, виготовивши для себе шубу. Кролі породи радянська шиншила мають міцну конституцію і добре розвинений кістяк. Спина рівна і широка, круп округлий. Груди добре розвинені. Голова середньої величини, трохи видовжена, з великими прямостоячими вухами, ноги міцні, низькі.

Господарська характеристики

Самки плодючі (в окролі в середньому 8 кроленят), молочні й добре вигодовують молодняк. Молодняк має високі інтенсивність росту та м’ясні якості (забійна маса, вихід чистого м’яса, біохімічний склад м’яса тощо), перевершуючи за цими показниками зарубіжні спеціалізовані м’ясні породи – каліфорнійську та новозеландську.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus