Радянський мардер

567
Радянський мардер Джерело: kroliki.pp.ua
Назва породи Радянський мардер Soviet marder
Тип тварини Кролі
Напрямок ВРХ
Компанії племрепродуктори

Історія

Вивели породу радянський мардер у період з 1931 по 1940 роках у Вірменській РСР, спочатку роботи, схрещували горностаєвих кроликів з шиншилою. Створюючи породу селекціонери намагалися створити особин з неповторними колірними рішеннями, щоб чудово уживалися в кліматі і при народженні нових поколінь ці якості залишалися.

Стандарт породи

Великий кролик породи радянський мардер, помірного розміру, колір шкірок світлий беж, коричневий. Голова, хвостик і лапки більш темніші ніж забарвлення шерсті, нагадує куницю (мардер), тому порода носить таке ім’я.

Кролики мають міцне тіло, голова невелика, кругла, маленькі вушка, подовжений корпус, об’ємний, спина не довга, лапки потужні, прямі.

Господарська характеристика

Вага дорослих кролів від 3,8 до 6,4 кг, новонароджених малюків – 60 г, в перший місяць життя маса — 400–650 г, а в 1,5 — 750–1050 г. Вага юних кроленят в два місяці складає 1840 г, в три — 2450–2500 г. З дорослих особин готова продукція в процентному співвідношенні становить 55 – 60 %. Самки за один виводок дають 10–12 малюків, шкурки оксамитові, щільні, глянцеві, виготовлення виробів з хутра відбувається не використовуючи фарбування.