Рекс

737
Рекс Джерело: upload.wikimedia.org
Назва породи Рекс Rex
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода рекс була виведена у Франції в 20-ті роки XX ст. і отримала свою назву, завдяки особливому гену «рекс», який дав абсолютно унікальний новий вид хутра. Хутро рексів з’явилося в результаті генетичної мутації, яка привела до того, що довжина пухових і остьових волосків зрівнялася, і з’явилося хутро з особою плюшевою текстурою, що нагадує оксамит. Перший незвичайний кролик з коротким плюшевим хутром з’явився на світло у французькому селі Луш-Пранже в 1919 р. у місцевого священика, який тримав кроликів породи бельгійський велетень. Хутро здалося настільки гарним, що він назвав його «рекс» («королівський») і прийняв рішення розводити подібних кроликів. Офіційно представили породу «кастор рекс» в 1924 р. на виставці кролів у Парижі, після чого вона швидко завоювала популярність. Підвищений попит на кролиць рекс незабаром привів до погіршення якості хутра, тому що ген «рекс» у цілому робив волоски більш тонкими й слабкими. Тому трохи серйозніші кролівники об’єдналися з метою розвитку й збереження породи та у результаті введення модифікованих генів від інших порід одержали породу рекс із хутром різноманітного забарвлення і ідеальної якості, завдяки якому вона відома й зараз. Офіційно визнані більше 20 різних забарвлень, властивих породі рекс, при цьому деякі варіанти розцвічення визнані тільки в США, або тільки у Великобританії. До нас завезли їх з Німеччини

Стандарт породи

Стандартний представник породи кролів рекс – це великий кролик вагою від 3 до 4,5 кг (6–10 фунтів). У Великобританії розводять більш дрібних кроликів вагою 3–3,5 кг, а в США стандарт породи припускає вагу від 3,5 до 4,5 кг. Кролі середньої статури з міцним округленим тулубом довжиною від 40 до 54 см., сильними ногами, із плоскою подовженою головою невеликих розмірів і прямостоячими вухами середньої довжини. Хутро в кролів рекс коротке у середньому близько 1,25 см, при цьому дуже густе і м’яке, шовковисте, з відмінним блиском і щільною плюшевою текстурою. Вуса в кроликів рекс короткі, можуть виглядати слабкими, як би недорозвиненими, і викривлятися по всій довжині. Недоліки, неприпустимі для породи: вага менша 3,5 кг і більше 5,5 кг, опущені вуха довжиною більш 13 см, неякісне хутро. Найбільше широко поширені й признаються в усьому світі наступні офарблення: червоно-коричневе («боброве»), чорне, блакитне, біле, шоколадне, шиншилове, золотаве, опалове, соболине.

Господарська характеристика

Основною відмінністю кролів рекс від інших порід є їхнє незвичайне і тому дуже коштовне хутро. Хутро в рексів в 2 рази коротше, чим у звичайних кроликів. Крім того шерстинки мають особливу структуру, хутро дуже м’яке, поверхня бархатиста й блискуча.

Дорослі особини важать 3 – 4,5 кг, кроленята ростуть повільно, скажімо, в перший місяць вони важать 680 г, два місяці – 1,68, в три – 2,19, а в чотири – 2,32 кг. М’ясо кроликів ніжне, соковите, після забою, кількість продукції досить багато. Самки за окріл приносять 5 – 6 кроленят, Тривалість життя кроликів цієї породи низька, найчастіше гинуть кроленята в юному віці, ніж їх однолітки інших порід.

Кролі рекс мають високий для цих тварин інтелект і спокійний темперамент, завдяки чому росте їхня популярність як домашніх вихованців. Ці кролі, мають миролюбний характер і люблять компанію дітей та інших тварин.