Російський горностаєвий

Російський горностаєвий
poradum.comРосійський горностаєвий

Назва породи

Російський горностаєвий (Russian ermine)

Тип тварини

Кролі

Напрямок

Хутрові - м’ясні

Компанії племрепродуктори

Історія

Російський горностаєвий кролик являє собою одну з найбільш старіших порід кроликів. Її представники широко поширені в багатьох країнах світу під цілим рядом назв (наприклад, китайський, африканський, єгипетський, віндзорський і т.д.). Що стосується епітета «горностаєвий», його присутність у назві породи пов’язане з більшою подібністю їх хутрового покриву з хутряним покривом горностая. Питання, що стосується походження російського горностаєвого кролика по теперішній час залишається відкритим. Але більшість фахівців схиляються до того, що порода російський горностаєвий своїм коріннями сходить до горностаєвих кроликів, які були наприкінці 20- х років минулого сторіччя завезені з Великобританії. Це були невеликі по розміру тварини з густим хутром, схожим на горностаєве. Довжина тулуба предків сучасних горностаєвих кроликів варіювалася від 36 до 40 сантиметрів, а маса тіла становила від 1,5 до 2,5 кілограмів.У результаті селекції вдалося одержати російського горностаєвого кролика, попит на який залишається на стабільно високому рівні по теперішній час.

Стандарт породи

Дорослий самець російського горностаєвого кролика має досить широкі груди, міцні бічні й поперекові м’язи. Довжина його тіла може варіюватися від 50 до 52 сантиметрів. Самка горностаєвого кролика має пружний живіт і 8 сосків. Незалежно від статі, вага дорослої особини становить близько 4 кілограмів. Кроленята народжуються повністю білими, згодом мордочка, вуха й кінчики лабетів темніють і стають чорними або темно-коричневими.

Господарська характеристика

Основними перевагами породи вважаються простота утримання й розведення, висока витривалість і плідність у кролиць, а також відмінні показники здоров’я. В окролі в середньому буває до 8 кроленят. При цьому випадки не виживання крольчат украй рідкі.

Від горностаєвих кроликів одержують не тільки дієтичне м’ясо відмінної якості, але й шкурки.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus