Сассекс

85
Сассекс Джерело: nashi-kroliki.com
Назва породи Сассекс Sussex
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - декоративні
Компанії племрепродуктори

Історія

Рідкісна порода, недавно представлена ​​світові, як виключно добродушний і затишний домашній вихованець. Бажання селекціонерів вивести ідеального кролика для будинку – подібного живому плюшевому ведмедику, з урівноваженим характером і короткою щільною шерстю, втілилося в повній мірі і сьогодні популярність сассекс стрімко зростає. Порода створена на початку 1980-х років в однойменному британському графстві. У селекції використані каліфорнійські і лілові кролики.

Досить рідкісні сьогодні сассекс швидко завоювали цілу армію шанувальників, показуючи себе відмінними виставковими тваринами, компаньйонами і домашніми вихованцями.

Стандарт породи

Компактний присадкуватий тулуб на коротких ногах з широкою спиною і крупом. Всі частини тіла округлі, без різких ліній, звужених або випираючих частин, відповідні один одному і гармонійно розвинені. Голова невелика, укорочена, на короткій потужній шиї. Вуха середньої довжини, розташовані на верхівці вертикально, у вигляді букви V.

У самок допустиме невелике підгруддя.Середня вага дорослих особин коливається в межах від 3,3 до 3,5 кг. Хутро – короткий пружний флайбек – варто наїжачити шерсть і вона тут же повертається до попереднього стану, тому сассекс, навіть при мінімальному грумінгу, завжди виглядають охайно і доглянуто.

Відмінність породи – виключно густа і щільна шерсть, м’яка і шовковиста на дотик, яка представлена ​​в двох чудових забарвленнях – золотистому і кремовому.

Золотистий – колір ведмедика Тедді, червонуватий, тони червленого золота. Мордочка, зовнішня поверхня вух, низ тулуба, ноги і хвіст – з темно-шоколадними затіненнями.

Кремові кролики набагато світліші, загальний тон палевий, затінення лілові або рожеві, дуже легкі.

Господарська характеристика

Для любителя, що шукає радісного і доброзичливого кролика, який жадає спілкування і обожнює проводити час з людиною, сассекс – ідеальний вибір.

Цих домашніх тварин, допитливих та лагідних часто порівнюють з добрими лабрадорами. Схожість з лабрадорами не обмежується грайливістю і прагненням порадувати власника. Сассекс дуже люблять поїсти. Цю особливість варто враховувати при утриманні – харчування має бути строго нормовано, інакше кролик дуже швидко може набрати зайву вагу. Добродушна спокійна тварина, зазвичай перебуваючи в розслабленому стані, несподівано може почати гратися і пустувати. Це вірна ознака того, що кролик цілком щасливий.