Сибірська

65
Сибірська Джерело: nashi-kroliki.com
Назва породи Сибірська Siberian
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - хутрові
Компанії племрепродуктори

Історія

Сибірські кролики були отримані на початку XX століття у Великобританії, які саме породи були використані при цьому, точно невідомо. Не слід плутати цю породу з гімалайською ангорою, яка деякий час носила ту ж назву, але на той час повністю зниклими. Це «новий» сибірський кролик був виведений, щоб забезпечити хутряне виробництво однотонними якісними шкірками, легко поєднуваними між собою за кольором. Однак після Другої світової війни ринок хутряних виробів занепав, ентузіастам і заводчикам Британської асоціації кролівників довелося докласти величезних зусиль для збереження породи. Сьогодні сибірські кролики утримуються, як домашні вихованці і виставкові тварини. Вони не є зникаючими, мають досить прихильників, які люблять цю породу за красу, елегантність і спокійний характер.

Стандарт породи

Кролик середнього розміру, з компактним підтягнутим тілом, вагою 3,2 – 4,0 кг. Тип статури напів арочний, з ледь помітним підйомом лінії тіла до верхньої точки середини спини і пологим спуском на округлий круп.

Голова невелика, довгаста, коротку шию видно, але не занадто виділяється. Вуха довжиною близько 10 см, прямостоячі, вкриті густою шерстю.

Все тіло гармонійне, без незграбних, випирають або звужених частин.

Хутро флайбек, з короткими волокнами, сяючою щільної текстури з мінімальною кількістю довгих остьового волосся. Будучи скуйовдженою, шубка негайно відновлює попередній вигляд, довжина волокон вовни до 2,54 см (1 дюйм).

Основні забарвлення: чорне, коричневе, лілове, блакитне. Колір шерсті у будь-який з варіантів повинен бути насиченим, однорідного відтінку по всьому тілу.

Господарська характеристика

Заводчики вважають сибірських кроликів виключно спокійними і доброзичливими тваринами. Представники породи популярні у Великобританії, як домашні вихованці завдяки поступливим характером, дещо відчуженії поведінці і кмітливості. Не складе великих труднощів навчити розумного кролика користуватися лотком, або виконувати нескладні команди. Щоб приручити кролика і дати йому можливість відчувати себе впевнено і вільно, власнику обов’язково потрібно вміти правильно поводитися зі своїм вихованцем і розуміти мову його спілкування.