Срібляста лисиця

Срібляста лисиця
nashi-kroliki.comСрібляста лисиця

Назва породи

Срібляста лисиця (Silver fox)

Тип тварини

Кролі

Напрямок

Хутрові - м’ясні

Компанії племрепродуктори

Історія

Срібляста лисиця – друга американська порода, визнана асоціацією кролівництва ARBA. Першим був американський блакитний кролик. За гіркою іронією обидві ці лінії сьогодні знаходяться під загрозою повного зникнення. Незважаючи на це, у сріблястої лисиці є стійкі прихильники, яких відмічають і покращують відмінні м’ясні характеристики і чудової якості хутро.

Заводчик з Огайо Уолтер Гарланд отримав цю лінію в 1920 році. Для селекції була обрана самка строкача (чекерда гігантського) з незвичайним забарвленням – чорним, з розсіяними по шерстці світлими волосками. Крім того у автора породи було в наявності невелике поголів’я cріблястих кроликів з вагою близько 2,7 кг, жорстким хутром, схожим на шерсть морської свинки, і компактним тулубом на коротких ніжках.

Автор хотів з’єднати важку статуру строкача з привабливим посрібленим хутром. Схрещування великої самки і маленького самця супроводжувалося деякими цілком зрозумілими труднощами, але в підсумку увінчалося успіхом. З першого ж посліду був узятий великий самець і злучився зі своєю матір’ю, а найбільша самка – з її батьком. Понад 14 років пішло у Гарланда на постійне схрещування і відбір, що проводяться в 40 клітинах з кролячими сім’ями. Назва американський cріблястий важкоатлет, а також стандарт, нова порода отримала в 1925 році в єдиній на той момент чорнії варіації. У 1929 році її перейменували в американську сріблясту лисицю, а пізніше приставку «американська» відкинули. Слід зазначити, що срібляста лисиця за стандартами Європи і Австралії – та ж порода, яка існує в Америці під назвою срібляста куниця. Через цей казус лінії часто плутають, а багато хто і не здогадуються про існування якоїсь іншої сріблястої лисиці.

Стандарт породи

Великі кролики, з вагою дорослих особин 4–5,5 кг. Тулуб середньої довжини, стандартного комерційного типу статури, з широкими плечима і розвиненою задньою частиною. Відмітна властивість породи – довге, рівномірно посріблене хутро, волокна якого розташовані перпендикулярно до шкіри. Якщо провести рукою від хвоста до голови, шерстка залишається в тому ж вертикальному положенні.

Сріблястість виникає через наявність білих або з білими кінчиками остьового волосся, які прикрашають шубку. Це дає контрастний, тікірований ефект на темному тлі. Кроленята народжуються однотонними, білі волоски з’являються в чотири тижневому віці і поступово кількість їх збільшується. Загальний темний колір глибокий, рівномірно забарвлює все тіло і всю довжину волосся, аж до підшерстя.

Крім оригінального чорного кольору існує ще блакитна і шоколадна варіації. Блакитне забарвлення – середньої насиченості, з темно-сірим підшерстям. Шоколадний варіант – багатого темно-коричневого тону і світло-сірого, з легким рожевим відтінком, «голубиного» підшерстя.

Господарська характеристика

На відміну від типів роллбек і флайбек, коли шерсть повільно або швидко повертається на своє місце, будучи скуйовдженою, в цьому випадку її можна укласти назад, лише пригладивши. Самі волокна досить жорсткі, в чомусь нагадують текстуру шерсті справжньою лисиці.

Сріблення обумовлено геном si, існує ще кілька порід з таким геном – сріблястий, сріблястий кремовий і сріблястий шампань, кожна з них відрізняється типом хутра, статурою і рівнем серебристості.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus