Сріблястий

272
Сріблястий Джерело: dovidkam.com
Назва породи Сріблястий Silver
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Сріблястий – порода м’ясо-шкуркового напряму, виведена у 1952 р. на кролефермах AT «Петрівське» Полтавської і «Тульский» Тульської областей. Добре пристосована і придатна для розведення в усіх регіонах України, чисельність маточного поголів’я – близько 15–20 тис. Автори породи – О. Й. Каплевський та Й. Й. Каплевський, талановиті зоотехніки-практики. Порода кролів одержана в результаті спрямованого добору і підбору кролів породи шампань в умовах повноцінної і достатньої годівлі.

Стандарт породи

Сріблястий – порода середніх кроликів сріблястого, рівномірного по всьому тілу забарвлення. Тільки кінчик мордочки, вуха, верхня ділянка хвоста і кінцівки декілька темніше за тулуб тварини. Тон забарвлення може варіювати в породі від світло - до темно-сріблястого. Сріблястість забарвлення обумовлена наявністю різних за кольором категорій волосся: направляюче волосся майже по всій довжині чорні (лише підстава їх світла). Аналогічне забарвлення має і частина остевих волосся, інша їх частина чисто-білого кольору; пухове волосся – блакитного забарвлення з деяким освітленням у підстави. Загальна тональність забарвлення залежить від співвідношення у волосяному покриві чорного і чорно-білого волосся. Сріблястість крольчат виявляється до місячного віку, а повністю формується у віці 4 місяців. В даний час маса кролика цієї породи в дорослому стані рівна в середньому 4,5 кг, а окремі особини досягають 5,8–6,6 кг Для Сріблястого характерна міцна конституція і правильна статура. Голова – середньої величини, з короткими, прямо поставленими вухами. Тулуб компактний, щільно збитий, завдовжки до 57 см. Груди глибокі і широкі, з невеликим підгруддям. Обхват грудей за лопатками 36 см.

Господарська характеристики

Індекс збитості – від 56 до 64 %. Крольчата народжуються середньою масою 75 г, ростуть інтенсивно, володіють високою м’ясною скороспілістю. Так, в 2-місячному віці вони досягали 2 кг, в 3-місячному – 3 кг, в 4-місячному – близько 4 кг при витраті на 1 кг приросту живої маси 2,5–3,5 кг корм. од. Про їх хорошу продуктивність свідчать показники забійного виходу, які у кроликів у віці 3–4 місяців складають 57–61 %. Тушка має приємний товарний вигляд. Вона добре омускулена, міжм’язевий жир розподілений рівномірно. М’ясо відрізняється соковитістю і високими смаковими якостями. Кролиці володіють високою молочністю і плодючістю; середня величина посліду у них – 8 крольчат. Від кроликів отримують крупні шкірки оригінального забарвлення, які в натуральному вигляді йдуть на виготовлення хутряних виробів. Цінуються шкірки і за свою опушеність. По густині волосяного покриву вони поступаються лише кроликам порід чорно-бурий і радянська шиншила.