Сріблястий кремовий

106
Сріблястий кремовий Джерело: nashi-kroliki.com
Назва породи Сріблястий кремовий Silver cream
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Сріблястий Кремовий кролик трохи менший за розміром, ніж сріблястий шампань, і не настільки популярний, але по красі шубки, мабуть, перевершує всі інші сріблясті породи. Палеві сріблясті кролики згадувалися у французьких документах ще в 1877 році, але в точності їх походження невідоме. В процесі розвитку лінія змішувалася з англійським сріблястим кроликом, але все ж сильно відрізнялася від нього статурою, вагою і структурою хутра. Порода потрапила у США в 1920-і роки, і в той час у сріблястого кремового кролика був довгастий невеликий тулуб. Тоді кролівники хотіли отримати породу, придатну для комерційних цілей і для виставок. Гаррі Клаус з Нью-Йорка зацікавився новою лінією і викупив більшу частину імпортованого поголів’я. Заводчик додав кров кількох інших ліній і домігся збільшення розмірів кремі до комерційного типу, а також видалив недоліки, наприклад, темну окантовку вух.

Американізований варіант був визнаний в 1940 році. У Європі переважно залишився колишній, французький вид меншого розміру (до 2,6 кг). Хоча кремовий сріблястий все ще є рідкісним, порода більш не рахується зникаючою, сьогодні її популярність набирає обертів, а поголів’я впевнено зростає. Малу версію любителі з задоволенням розводять в якості красивих і поступливих домашніх вихованців.

Стандарт породи

За стандартом породи колір описується як помаранчевий. Хоча це і здається незвичайною комбінацією, але в дійсності це поєднання виявилося дуже привабливим.

Сріблястий кремовий кролик переводиться у дорослу групу у віці не раніше 8 місяців і є невеликим кроликом комерційного типу. Ідеальна вага самця – 4 кг, самки – 4,5 кг. Деякі лінії породи представлені довгими і сухорлявими особинами, але на виставках і у любителів більш популярні екземпляри з гладким, округлим, глибоким тулубом. Хутро – стандартний флайбек.

Оранжево-палеве забарвлення з сріблястим відтінком виникає за рахунок світлих осьових волосків, кількість яких з віком збільшується. Помаранчева підкладка шерстки тулуба повинна бути насиченого кольору, при цьому животик – кремовий або білий. Дорослі особини з роками стають все більш палевими, тьмяніють. Колір очей – карий.

Порода насправді представлена ​​тільки в одному кольорі, світло-помаранчевому, палевому. За сріблястий відтінок відповідає окремий ген si. Генотип кролика цієї породи AA BB CC DD ee sisi. Забарвлення дикого кроля (каштановий агуті) утримується двома генами – сріблястого забарвлення (si) і гена e, який не дозволяє показуватися чорному пігменту, пропускаючи тільки жовтий. Сріблястий ген забарвлює світлими довгі остьові волоски, число яких збільшується з віком.

Господарська характеристика

Більшість кремі досить спокійні, доброзичливі, і насолоджуються увагою суспільства. Однак власникові потрібно бути насторожі з дорослими самками, які іноді можуть проявляти агресію. Багато в поведінці домашнього вихованця залежить від його виховання з юного віку і уважний заводчик обов’язково знайде ласкавого і слухняного домашнього вихованця.