Строкач (Чекерд Гігантський)

Строкач (Чекерд Гігантський)
nashi-kroliki.comСтрокач (Чекерд Гігантський)

Назва породи

Строкач (Чекерд Гігантський) (Strokach (Chekherd Giant))

Тип тварини

Кролі

Напрямок

Хутрові - м’ясні

Історія

Строкач або німецький гігант – приголомшлива німецька порода великих кролів, красивих, з яскравою індивідуальністю. Походження породи строкач туманне. Багато дослідників сходяться на думці, що вона була виведена в німецькій Лотарингії приблизно в кінці 1800-х років. Історія почалася з того, що німецькі заводчики схрестили фламандських велетнів, французьких баранів (висловухих) і місцевих німецьких плямистих кроликів, отримавши породу ленд кенінхен, яка важила 4,5–5,5 кг. У Великобританії ця німецька порода злегка відрізняється типом тіла і забарвленням, носить назву гігантський папільон, що означає «метелик», вказуючи на відмітини на носі.

Стандарт породи

Строкач – гігантський кролик, верхньої планки ваги немає, самки важать не менше 5,4 кг, а самці від 5 кг. Відомі дійсно гігантські екземпляри кролів строкач вагою понад 11 кг, хоча це все ж менше рекордсменів – континент гігантів, найбільший представник яких важив 25 кг. Вуха кролика строкач великі, вертикально посаджені, довжиною близько 15 см. Статура щільна, тулуб витягнутий, кремезний, тушка щільна. Основне забарвлення – білий, з насиченим чорним, або блакитним кольором метелики на носі, вух і плям на боках, а також рівним поясом, спускається вздовж спини від вух до хвоста. Окуляри навколо очей добре закруглені, не стосуються кольорових міток на вухах або носі. На кожній щоці кролика строкач невеликі окремі акуратні плями. Колір вух насичений, рівномірний, без білого маркування, закінчується біля основи правильно окресленими напів колами. Округлі плями на боках розташовані по два з кожного боку, вони не зливаються з лінією спини і рівномірно збалансовані.

Смуга на спині рівна, без зазубрин і розривів, шириною близько 3 см, починається біля основи вух і плавно переходить в хвіст.


Господарська характеристика

Зрілий кролик має 7–8 кілограм живої ваги, він досягає зрілості за 4 – 5 місяців. Один виводок плодовиті кролиці німецького строкатого виду приводять 7–8 кроликів, самки є відмінно пристосовані до материнства і вважаються високо молочними. Кролик строкач непосидючий, допитливий, діяльний. Вимагає максимум уваги і вільного простору. Краще утримання у вольєрах або регулярні прогулянки. Клітини потрібні міцні, з наявністю гнізда для відпочинку і досить високими стелями.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus