Французький Баран

Французький Баран
nashi-kroliki.comФранцузький Баран

Назва породи

Французький Баран (French Lop)

Тип тварини

Кролі

Напрямок

Хутрові - м’ясні

Компанії племрепродуктори

Історія

Отримана у Франції, перша згадка з’являється в 1850 році в зв’язку з заводчиком по імені Конденьєр, який працював палітурником книг. Він захопився селекцією кролів і в результаті вивів цю видатну породу, що має неймовірний успіх в любителів. Для схрещування, скоріш за все, були використані англійські барани, а також французькі великі породи – нормандська (пікард) і руанська, нині зникла. Спочатку лінія створювалася з комерційною метою, а не в декоративних цілях. Будучи поширеною у Франції досить довго, вона отримала визнання і свій стандарт тільки в 1922 році.

Чи не найпопулярніша порода, тим часом не перебуває під загрозою зникнення, налічує досить шанувальників і кілька клубів підтримки.

Стандарт породи

Зовні кролик нагадує міні барана переростка, здалеку це велика незвичайна істота його часто приймають за невелику собаку. Вага дорослого самця складає не менше 4,7 кг, самки – від 5 кг. На відміну від деяких інших гігантів, у французьких баранів тип тіла комерційний, що не дивно, адже ця порода була виведена не для утримання в будинку, а для реалізації на м’ясному ринку.

Тулуб походить на новозеландський тип, тіло на дотик має бути твердим і гладким. Задня частина округла, масивна, ноги короткі, сильні. Ці кролики з віком схильні до в’ялості і утворення своєрідної «спідниці» – складки шкіри навколо задньої частини. Хутро середньої довжини (до 3 см), м’яке, гладке флайбек. Голова посаджена досить високо, широка, з дуже короткою шерстю, опуклим чолом і повними щоками. Довгі вуха вільно спадають, що не скручуючись, і без складок. Вони повинні звисати як мінімум на 4 см нижче лінії підборіддя. Представлено багато варіантів забарвлення, найбільш поширені наступні сім різновидів: агути, плямистий, білий пойнт, однотонний, затінений, тікірований, змішаний.

Господарська характеристика

Незважаючи на те, що порода не дуже поширена через необхідність достатнього простору і пристойного кількості корму, багато заводять і утримують в будинку висловухого кролика французького барана, як велику, теплу, пухнасту і ласкаву домашню тварину. У Французьких баранов спокійний, врівноважений характер і вони добре ладнають з дітьми. Добродушні любителі спілкування, вони безпечні на компанії людини або інших кроликів. Як і всім кроликам, французьким баранам необхідна увага та спілкування і якщо власник часто відлучається з дому, краще утримувати пару тварин. Небажано поселяти цього сильного великого кролика з морськими свинками, це може закінчиться плачевно.Не потрібно брати на руки – ці тварини в природі здобич хижаків, і сприймають таке звернення як напад. Злякавшись, кролик може відчутно вдарити задніми ногами.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus