Девон

148
Девон Джерело: studfiles.net
Назва породи Девон Devon
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Девонська порода великої рогатої худоби відноситься до м’ясного напрямку. Це одна з найпоширеніших англійських порід, яка була утворена в графстві Девоншир шляхом поліпшення місцевих порід худоби «в собі». У США зустрічається девонська порода м’ясо-молочного напрямку. У другій половині XIX сторіччя худобу девонської породи завозили в Україну, але ніяких результатів щодо поліпшення цієї породи не залишилося.

Стандарт породи

Масть буро-червона різних відтінків і червоно-бура, у биків забарвлення темніше, ніж у корів. Зовні худоба девонської породи має округлі форми: тулуб широкий з добре розвиненою мускулатурою, шия коротка, мускулиста, грудина виступає. Роги мають середню величину.

Господарська характеристика

Жива вага биків девонської породи – 800 і більше, корів – 500 – 600 кг. Забійний вихід мармурового м’яса хорошої якості – 65 – 68 %. Удій корів – 1500 – 2000 кг при 4 – 4,5 % жиру. Переваги девонської породи: витривалість, велика здатність до роботи. До недоліків відносять: пізньостиглість, відстає за живою вагою від шортгорнів і герефордів.