Шиншила Американська

827
Шиншила Американська Джерело: nashi-kroliki.com
Назва породи Шиншила Американська American Chinchilla
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Шиншила американська – порода кроликів стандартної комерційної форми і ваги, але водночас розкішного шиншилового забарвлення. В описі породи сказано: «колір справжньою шиншили». Мається на увазі рідкісний гризун шиншила довгохвоста, хутро якої цінується дуже високо.

Американська шиншила була виведена у відповідь на комерційні запити ринку. Коли переливчастий колір хутра вперше з’явився у Франції 1913 року, заводчики побачили потенційну вигоду від отримання кролика забарвлення якого нагадує шубку гризуна шиншили. Перші спроби дали породу, відому зараз, як стандартна шиншила – з невеликою вагою близько 2,3–3 кг. Як тільки вона побачила світ, а було це в 1919 році, селекціонери взялися за виведення великих особин. Великовагова шиншила, як була спочатку названа ця порода, з’явилася в 1924 році з вагою в 5 кг. Назву скоро змінили на американську шиншилу. Двадцять років потому після буму бельгійського зайця 1900 року, гарний кролик і з шиншиловим хутром став найпопулярнішим у США, викликавши величезний ажіотаж. Всього за рік – з 1928 по 1929, Американська асоціація кролівників (ARBA) зареєструвала рекордну кількість породних особин – 17 328 штук. Десятки комерційних компаній з’являлися одна за одною, зайняті вирощуванням і продажем молодняку ​​населенню. Через деякий час інтерес до породи спав, і навіть, на своїй батьківщині в США сьогодні вона є рідкісною й розводиться тільки заводчиками-ентузіастами, а також любителями.

Стандарт породи

У породи шиншила американська тіло округле, трохи витягнуте, темні вуха розташовані вертикально, вага дорослих кролів – від 4,2 до 5,5 кг. Існує кілька різновидів шиншилл, з яких американська варіація являє типовий комерційний тип статури й середній розмір ближче до великої категорії.

Забарвлення шкірки багатого ігристого поєднання чорного й білого кольорів. Таке вишукане забарвлення виникає через оригінальне остьове волосся, покрите чергуючись з чорними й перлинно-сірими смужками.

Господарська характеристика

На виставці суддя оцінює якість кожної смужки на волосині, чіткість меж і загальний вигляд шубки. Хутро американської шиншили – довгий роллбек, ідеальна довжина – 3 см, (при довжині менше 2,5 см кролик не отримає призові місця, як і особини з довгим хутром) більше нагадує шерсть. Шубка повинна бути гладенькою, і тоді за неї нарахують більше балів, ніж за правильну будову тіла.

Це спокійні, доброзичливі тварини у великій кількості утримуються, як розумні домашні вихованці, які легко приручаються й люблять спілкування.