Корсак

Корсак
cdn.ukranimals.ruКорсак

Назва породи

Корсак (Tartar fox)

Тип тварини

Лисиця

Напрямок

Хутрові - хутрові

Компанії племрепродуктори

Історія

Корсак, або степова лисиця належить до сімейства псові, роду лисиці і утворює окремий вид, що мешкає в степових зонах Азії. Це величезний район від кримських степів до Маньчжурії. Зустріти звіра можна в північно-східних районах Китаю, Монголії, Казахстані, південних районах Західного Сибіру, прикаспійських степах і на прилеглих до Дону територіях. Зустрічається лисиця також в північних районах Афганістану і Ірану. Місцевість звір воліє горбисту з рідкісною рослинністю. У ліс він не заходить. Виняток становлять лише лісостепові зони. В горах теж не буває, обмежуючись передгір`ями.

Стандарт породи

Довжина тіла досягає 45–65 см. Хвіст у довжину становить 20–35 см. Вага дорослого звіра коливається в межах від 3,5 до 7 кг. Висота в холці дотягує до 30 см. Вуха великі, за формою – загострені. Зуби дрібні, морда коротка. Забарвлення хутра сіре з жовтуватим, або рудуватим відтінком. Горло, груди, живіт мають світле хутро. Кінчик хвоста темний. Взимку шерсть стає довгою, щільною, шовковистою і приймає солом`яно-сірий відтінок. У літній період шерсть коротка і темніша.

Господарська характеристика

У степової лисиці прекрасно розвинений нюх, зір, слух. Вона може лазити по деревах, а бігає зі швидкістю до 60 км / год. Під час полювання, або в конфліктних ситуаціях з іншими лисицями видає гавкіт. Самці влаштовують бої через самок. Шлюбний період припадає на січень-березень. Вагітність триває 2 місяці. Потомство з'являється в норі. Новонароджених зазвичай налічується від 2 до 6. Народжуються вони сліпими і покриті пухнастим світло-коричневим хутром.Очі у лисенят відкриваються через 2 тижні після народження. Молочне годування триває 2 місяці, але вже на 5 тижні новонароджені починають їсти м'ясо. З лігва виходять на 2-му місяці. Статева зрілість настає в 9-місячному віці. Розмножуватися корсак починає на 2-му році життя. Живе ця лисиця в дикій природі до 9 років.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus