Майконг

212
Майконг Джерело: www.tepid.ru
Назва породи Майконг Maicong
Тип тварини Лисиця
Напрямок Хутрові - декоративні
Компанії племрепродуктори

Історія

Майконг, або лисиця-крабоїд відноситься до сімейства псових і утворює вид, що мешкає на території Південної Америки. Це Колумбія, Венесуела, а також східні райони Бразилії, Болівія, Парагвай, Уругвай і північ Аргентини. Живе лисиця на трав’янистих і лісистих рівнинах. З початком сезону дощів йде в гори. Активна в нічний час. Даний вид має 4 підвиди. Хутро у цих лисиць не має комерційної цінності. Тому маленьких хижаків в масовому порядку не знищують. Відстрілюють їх епізодично. Головну ж загрозу представляє зменшення природного місця існування за рахунок розширення сільськогосподарських угідь. Але чисельність виду поки залишається на стабільному рівні. Майконги легко приручаються, і місцеві жителі їх розводять в якості домашніх тварин.

Стандарт породи

Хутро густе і коротке. Ноги короткі і сильні, хвіст довгий і пухнастий. Вуха округлої форми. Дорослі особини важать від 4,5 до 8 кг. Середня довжина тіла складає 64,5 см. Середня довжина хвоста дорівнює 28 см. Висота в холці досягає 50 см. Забарвлення шерсті переважно сіро-коричневе з рудим ділянками на морді, лапах і вухах. Кінчики вух і кінчик хвоста чорного кольору. Уздовж спини тягнеться чорна смуга. Горло, груди і живіт світлого кольору. Коли звір хвилюється, його хвіст піднімається вертикально.

Господарська характеристика

Ці лисиці моногамні. У рік самка приносить 2 посліду. Вагітність триває 56 днів. Найбільше число новонароджених з’являється в січні-березні. Репродуктивний період починається в листопаді і липні. У посліді налічується від 2 до 5 цуценят. Важать вони в середньому 140 грам. Очі відкриваються через 2 тижні після народження. Молочне годування триває 2 місяці. На 4-му місяці життя молоді лисиці стають повністю самостійними. Статева зрілість настає у віці 8–12 місяців. Живе майконг 6–8 років. У неволі тривалість життя становить 10–11 років.