Сіра

490
Сіра Джерело: cdn.ukranimals.ru/
Назва породи Сіра Gray
Тип тварини Лисиця
Напрямок Хутрові - хутрові
Компанії племрепродуктори АТ Утківське відгодівельне господарство

Історія

Сіра лисиця є споконвічним мешканцем американського континенту. Живе вона на території США, Мексики, а в Південній Америці її можна зустріти на півночі Венесуели і Колумбії. Звір зовні схожий на руду лисицю, але має більш короткі ноги. Зате хвіст більш пухнастий. Цей представник родини собачих прекрасно лазить по деревах. У цьому вони зовсім не поступаються котячим. Таким вражаючим даром серед найближчих родичів володіє лише єнот. Решта псові не можуть залишати земну твердь.

Стандарт породи

Висота в холці у тварини становить 30–40 см. Довжина тіла дотягує до 80 см. Хвіст досягає в довжину 45 см. Вага звіра коливається впределах від 4 до 7 кг. Кінцівці не такі темні, як у рудої лисиці. Вони світло-коричневі і контрастно відрізняються від решти частин тіла. Спина, боки і задня частина шиї темно-сірі. Через всю верхню частину темно-сірого хвоста тягнеться вузька чорна полоса закінчуючись чорним кінчиком. Цим сіра лисиця також відрізняється від своєї рудої родички, у якої кінчик хвоста білий. Живіт і груди у звіра білі. Нижня частина хвоста, шия з боків і вузька смуга тулуба біля живота мають іржаво-коричневий колір. Нижня частина морди біла. Біля чорного кінчика носа шерсть біла. Вуха невеликі, морда укорочена. Одним словом, окрас шкури і комплекція  дуже вдало вписується в навколишню місцевість і допомагає лисиці в полюванні.

Господарська характеристика

Цей звір — однолюб. Самка з самцем утворюють сімейну пару на все життя. Вагітність триває 2 місяці. У посліді міститься від 1 до 7 лісят. Малюки швидко ростуть і починають самостійно полювати у віці 4 місяців. Статева зрілість настає в 11 місяців. Відразу після цього молоде покоління залишає батьків, об`єднується в пари і починає доросле незалежне життя. Сіра лисиця має дуже м’яке хутро. Тварина їсть практично все. В маленьку пащу потрапляють гризуни, яйця птахів, самі пернаті, а також різноманітна зелена рослинність. Звір любить дикі фрукти і з задоволенням поїдає різні види трав.