Сріблясто-чорна (Аляскінська)

623
Сріблясто-чорна (Аляскінська) Джерело: vgolos.com.ua
Назва породи Сріблясто-чорна (Аляскінська) Silver-black (Alaskinska)
Тип тварини Лисиця
Напрямок Хутрові - хутрові
Компанії племрепродуктори ТЗОВ «Галичхутро» АТ Утківське відгодівельне господарство

Історія

Її хутро за шкалою не зношуваності займає четверте місце. В Україні розводять сріблясто-чорних та червоних диких лисиць. Сріблясто-чорні лисиці – це мутація диких червоних лисиць, які розповсюджені у східній частині Північної Америки, в Канаді. У 1971 р. затверджена порода сріблясто-чорних лисиць. Підвищеним попитом користуються шкурки лисиць з добре розвиненою сріблястістю. В Україні лисиць розводять у господарствах різних форм. Загальна чисельність маточного поголів’я становить до 10 тис.

Стандарт породи

Лисиці належать до крупних хутрових звірів з пишним довговолосим хутром. Самці більші за самок, довжина тіла самця від 66 до 82 см, самок — 58-78 см, хвіст досягає 50 см. Маса тіла самців досягає 5,8-8,5 кг, самок — 4,4-6,5 кг. Сріблясте волосся розміщується на спині, боках шиї, може розміщуватися від кореня хвоста до вуха на нижній частині тулуба воно відсутнє. Сріблясте волосся розміщується і на морді навколо очей, утворюючи маску. Чорне забарвлення сріблясто-чорних лисиць визначається генами NN, які характеризуються неповним домінуванням.

Господарська характеристика

У 9 місяців звірі вважаються статево зрілими. В племінних цілях у господарствах використовують лисиць до шести років. Гон починається в кінці січня і залежно від фізіологічних особливостей звірів може закінчуватися в кінці березня. Вагітність у самок триває 52 дні, латентний період відсутній. Щеніння відбувається в кінці березня – квітні. Самки народжують 4-6 щенят, найбільше 12, сліпими, з бідним первинним опушенням, масою до 100 г. До місячного віку маса щенят збільшується у 7-10 разів і досягає 2,7-3,0 кг. Відсаджують молодняк у 45-денному віці по дві голови в клітку з урахуванням статі, або по дві самочки, або самочка і самець. При відсадці молодняку зразу ж проводять добір для племінних і товарних цілей, додатковий добір – у серпні. Забій на шкурку починають з другої половини листопада і закінчують у грудні.