Тібетська

62
Тібетська Джерело: www.tepid.ru
Назва породи Тібетська Tibetan
Тип тварини
Напрямок Хутрові - хутрові
Компанії племрепродуктори

Історія

Тібетська лисиця відноситься до сімейства собачих. Утворює вид, що мешкає на заході Китаю в Тибетському нагір’ї, а також на плато Ладакх на півночі Пакистану. Представники виду зустрічаються також в таких китайських провінціях як Цинхай, Ганьсу, Юньнань, Сичуань і Синьцзян. Їх також можна зустріти в північних прикордонних районах Непалу, Індії і на північ від Гімалаїв. Навколишнє середовище є посушливі і напів посушливі луки, розташовані на горішніх рівнинах і пагорбах з висотою від 3,5 до 5,2 тис. метрів над рівнем моря. Іноді лисиці зустрічаються і на висоті до 2,5 тис. метрів над рівнем моря. Чисельність виду тримається на стабільному рівні і має статус найменшої небезпеки.

На території Тибетського нагір’я живе близько 35–37 тис. особин. Даний вид формально захищений законом, але фактично тварин ніхто не охороняє. Небезпеку становить діяльність КНР, спрямована на знищення піщух. Якщо гризунів знищать, то це згубно позначиться на чисельності тибетських лисиць. Загрозу також представляють домашні собаки, яких тримають корінні жителі Тибету. В цілому ж чисельність популяції поки тримається на стабільному рівні. Представники виду часто заражаються ехінококом.

Стандарт породи

Тваринки маленькі і компактні. Мають м’яке щільне хутро і пухнастий хвіст. Довжина тіла досягає 60–70 см. Хвіст становить в довжину 29–40 см. Вага варіюється в межах від 4 до 6 кг. У пащі добре розвинені ікла, довгі і гострі. Навколо морди є хутряний опушок, за рахунок чого вона здається квадратною. Верхня частина спини має іржаво-коричневий колір. Бока сірі, черево, груди, горло білого кольору. Хвіст сірий з білим кінцем. Верхня частина морди руда, кінцівки також мають рудий колір, вуха порівняно невеликі і мають трикутну форму.

Господарська характеристика

У даного виду пари утворюються на все життя. Вони нерозлучні і разом виховують дитинчат. Сезон розмноження припадає на лютий місяць. Період вагітності триває 2 місяці. У посліді міститься від 2 до 5 дитинчат. Народжуються вони голими і сліпими і важать 80–90 грам. Молочне годування триває півтора місяця. Лисенята вперше з’являються з лігва через 2 місяці після народження. У віці 8–9 місяців покидають батьків і починають самостійне життя. Живе лисиця Тибету в дикій природі 5–6 років. Максимальна тривалість життя становить 10 років.