Фенек

2017
Фенек Джерело: wikipedia.org
Назва породи Фенек Fanak
Тип тварини Лисиця
Напрямок Хутрові - хутрові
Компанії племрепродуктори

Історія

Входить лисиця фенек в сімейство псові і належить до роду лисиці. Мешкає даний вид на території Північної Африки від Марокко до Єгипту і поширюється на південь до Судану, Нігеру і Чаду. Середовищем існування є пустеля зі стабільними піщаними дюнами. Свою назву представники виду отримали від арабського слова fanak, яке перекладається як «лисиця».

Стандарт породи

Даний вид найменший в світі серед собачих і поступається за своїми розмірами навіть домашній кішці. Довжина тіла становить 24–41 см. Висота в холці дотягує до 20 см. Довжина хвоста дорівнює 18–21 см. Вуха в довжину становлять 10–15 см. Вага варіюється в межах від 0,7 до 1,59 кг. Очі великі, розташовуються вони на короткій загостреною морді. Шерсть густа і м`яка. На верхній частині тулуба вона має кремовий колір, а нижня частина тулуба біла. Пухнастий хвіст закінчується чорним кінчиком. Підошви лап покриті хутром, яке захищає від гарячого піску пустелі. Великі вуха регулюють тепловіддачу.

Господарська характеристика

Лисиці фенек – тварини соціальні. Пари моногамні, і кожна з них має свою власну територію. Період розмноження проходить з січня по лютий. Вагітність триває 50–52 дня. Дитинчата народжуються в березні-квітні. У типовому посліді налічується від 1 до 4 дитинчат. Максимальна кількість – 6 дитинчат. З`являються вони на світло в норі з гніздовий камерою. Самка вистилає її дно шерстю, травою і пір`ям. Дитинчата при народженні важать 50 г. Вони сліпі, з загнутими всередину вухами. Очі відкриваються, а вуха розправляються в віці 2 тижнів. Весь цей час самка сидить в норі, а самець носить їжу. Молочне годування триває 2 місяці. Самостійними дитинчата стають в 3-місячному віці. Статева зрілість настає в 6–9 місяців. У дикій природі лисиця фенек живе до 10 років. У неволі тривалість життя становить 12 років.