Американська

328
Американська Джерело: images-on-off.com
Назва породи Американська American
Тип тварини Норка
Напрямок Хутрові - хутрові
Компанії племрепродуктори ТОВ «Золотоніське звірогосподарство» ТЗОВ «Галичхутро»

Історія

Раніше вид вважався найближчим родичем європейської норки, але за останніми дослідженнями європейського вигляду близький до колонку, а американський, можливо, до роду куниць. Ареал: велика частина Північної Америки. Починаючи з 30-х років американська норка була розселена в декількох областях СРСР (Кавказ, Сибір, Камчатка і Примор’я). Пізніше тікають зі звіроферми звірята заснували стійкі популяції в Англії, на Скандинавському півострові і в Німеччині.

Стандарт породи

За формою тіла і зовнішності американська норка дуже схожа на європейську. У неї довге струнке тіло з короткими лапами. Плавальні перетинки слабо розвинені. Очі маленькі, вуха короткі. Хвіст довгий, становить близько 30 % повної довжини тіла.

Череп значно масивніший, ніж у європейського вигляду. Хутро м’який і блискучий

Забарвлення: основний фон – коричневий або майже чорний, на нижній губі біла пляма. Зустрічаються білі плями на грудях і животі. Розмір: довжина тіла до 50 см, хвіст – до 22 см. Вага: самці — 1,68–2,31 кг, самки 0,79–1,2 кг.

Господарська характеристика

Тривалість життя до до 10 років. Розмноження: багатошлюбна тварина: протягом сезону розмноження самець може спаровуватися з декількома самками. Самка також може спаровуватися з декількома самцями. Період розмноження: лютий-березень. Статеве дозрівання: 10–12 місяців. Вагітність: триває близько 50 днів. Потомство: самка народжує 1 – 10 (в середньому 4) сліпих і практично голих щенят. Вага новонароджених близько 6 гр. До 5 – 6 тижнів цуценята обростають червоно-коричневої шерстю.Очі відкриваються до 37 дня, а лактація триває до 8–9 тижнів. У цьому віці молоді норки важать близько 350 гр. До кінця літа молодь стає повністю самостійною і залишає матір.