Європейська

1334
Європейська Джерело: www.hlasek.com
Назва породи Європейська Mustela lutreola
Тип тварини Норка
Напрямок Хутрові - хутрові
Компанії племрепродуктори СП «ВЗТП» Костопільської РСС ТОВ «Баришівський звіроплемгосп» ТЗОВ «Галичхутро»

Історія

Європейська норка (Mustela lutreola) мешкає в узбережжях водойм. Європейська норка хороший плавець, вона добре пірнає і має ряд пристосувань до амфибиотических способу життя. Європейська норка зустрічається у Франції і від Німеччини і Югославії до Фінляндії, Польщі, Румунії, Україні.

Стандарт породи

Зовні європейська норка нагадує колонка і тхора, тільки тіло її ще більше приосадкувате, голова трохи сплющена, вуха менше, шерсть значно щільніше, з дуже густим пілшерстком. Хутро європейської норки має однотонний забарвлення темно-бурого кольору, трохи більше рудувата у європейського вигляду, на обох губах розташоване біла пляма. Європейська норка помітно дрібніша і слабкіша американської норки. В середньому довжина тіла європейської норки становить 32–43 см, хвоста — 12–19 см, маса — 550–800 г. Європейська норка відрізняється від американської деякими особливостями будови зубів і черепа.

Господарська характеристика

Парування у європейської норки відбувається приблизно на місяць пізніше, ніж у американської. У період спарювання активність звірків різко зростає, часто вони роблять переходи по кілька кілометрів. Період вагітності у європейській норки коливається від 34 до 78 днів, в залежності від тривалості латентної стадії. Цуценята з’являються в кінці весни – початку літа, за виводок до 9 цуценят.