Хедлунд

Хедлунд
csh.sibagro.ruХедлунд

Назва породи

Хедлунд (Hedlund)

Тип тварини

Норка

Напрямок

Хутрові - хутрові

Компанії племрепродуктори

Історія

Рецесивна форма, вперше одержана американським фермером Хедлундом в 1945 році. Норка чисто біла по всьому тілу, без пігментованих волосин, з чорними очима. У нас мало розповсюджена.

Стандарт породи

Стандартне забарвлення не повністю домінує над забарвленням норок хедлунд. Більшість гетерозиготних тварин мають велику білу плямистість (хвіст, ноги, нижня частина тулуба) і білий кінчик хвоста. Спостерігається інколи небажаний жовтий відтінок. Звірі великого розміру.

Господарська характеристика

Дослідженнями встановлено, що разом з геном білого забарвлення успадковується глухота, в результаті якої самки не можуть нормально вирощувати щенят. За кордоном білих норок розводять шляхом схрещування білих самців зі стандартними самками і отриманих гетерозиготних самок знову схрещують з білими самцями. В результаті потомство буде складатися на 50 % з білих і на 50 % з помісних цуценят.

Також з цим геном успадковується підвищений обмін речовин (на 30 %) і частота пульсу. У ряді вітчизняних звірівницьких господарств відбором білих самок, що володіють хорошими материнськими якостями, домоглися того, що і білі самки нормально вирощують молодняк.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus