Азербайджанська біла

1003
Азербайджанська біла Джерело: fermerskii-dvorik.ru
Назва породи Азербайджанська біла Azerbaijani white
Тип тварини Нутрія
Напрямок Хутрові - хутрові
Компанії племрепродуктори

Історія

В СРСР селекціонери, отримавши нутрій в 30-і рр. минулого століття, відразу взялися виводити звірят з білим хутром. Але всі отримані ними звірята були альбіносі, які не могли мати життєздатне потомство. Повторно селекція почалася в середині XX ст. Тоді вдалося вивести нутрій з білими плямами на голові. Але справжніх білих нутрій вивели в Азербайджані – в 1956 р У цієї породи білим було все – і остьове волосся і підшерсток.

Стандарт породи

Білі звірята мають міцну статуру. У них товста шия, яка плавно переходить в тулуб. Біля очей, рота і вух – окантовка, яка трохи темніше основного забарвлення. Перетинчасті лапки – рожеві. Очки – кольору кави. Природне забарвлення передають гени-домінанти. Перевага цієї породи – однакова структура пуху і покривного волосся. Завдяки цьому волосся і підшерсток не відрізняються один від одного, а хутро азербайджанських нутрій цінується особливо високо.

Господарська характеристика

Вага звичайний — 5–7 кг. Плодючість середня — в посліді від 4 до 5 дитинчат. Якщо спаривают двох азербайджанських нутрій, то в посліді можуть бути звірята білого і стандартного окрасу, але білих все-таки більше. Порода відрізняється дуже високими смаковими характеристиками м’яса – воно також поживне як кролятина, але смачніше.