Бежева (Сабія)

312
Бежева (Сабія) Джерело: ferma.expert
Назва породи Бежева (Сабія) Beige (sabiya)
Тип тварини Нутрія
Напрямок Хутрові - хутрові
Компанії племрепродуктори

Історія

Це одна з найбільш затребуваних порід у заводчиків. Її розводять і аматорським і промисловим способом. В СРСР породу завезли з Італії в 1958 р – разом з сріблястою і рожевою нутріями.

Стандарт породи

Бежеві нутрії пофарбовані в коричневі тони з сіруватим і бежевим нальотом. Колірна насиченість може бути різною. Виділяють світлий, середній і темний окрас. Колір коливається від бежево-сірого до темного з сріблом. Підшерсток – від світло-бежевих відтінків до темно-каштанового. Очі у звірят – темно-коричневі.

Господарська характеристика

Хутро має благородний вид, підходить для пошиття багатих шуб, головних уборів, і т.д. Хутро приємне на дотик, гарне зовні. Плодючість звичайна — 5–6 щенят. Вага особин така ж, як у стандартних порід – від 5 кг. М’ясо відмінного смаку і високої поживності.

Активно розмножуються, дуже плідні. У рік буває 2–3 посліди по 5 цуценят. Дитинчата життєздатні, швидко набирають вагу. Падіж невеликий. Бежеві нутрії – рецесивний тип різнокольорових порід, тому при схрещуванні поступаються домінантам. Так, при спарюванні самця-беж зі стандартною самкою отримують сріблясте потомство.