Англійська велика біла

1943
Англійська велика біла Джерело: uk.wikipedia.org/
Назва породи Англійська велика біла Large White
Тип тварини Свині
Напрямок Свині - м’ясо-сальні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода була виведена в кінці ХIX століття в Англії шляхом схрещування місцевих свиней зі скоростиглими китайськими та португальськими. Свині мають хорошу акліматизацію, тому широко поширені в більшості країн Європи, Канаді, США, Японії, Китаї, Кореї, Новій Зеландії.

Стандарт породи

Конституція у свиней міцна. Груди і спина - широкі і міцні. Морда має злегка увігнутий профіль, голова велика. Окорок досить великий, опускається аж до скакального суглоба. Вуха невеликі, пружні, не звисають на голову. Мають густу щетину. Забарвлення біле.

Свиноматки набирають у вазі до 250 кг, а кнури - до 400. Довжина тулуба від 160 до 190 сантиметрів. До 100 кг свині доростають за 200-205 днів.

Господарська характеристика

Свині великої білої англійської породи можуть привести від 12 до 15 поросят за один опорос. Відрізняються добрими материнськими якостями і високою молочністю. Ростуть тварини досить швидко і вже у віці 6 міс. їхня вага становить близько 60 кг. Забійний вихід у дорослих вгодованих свиней становить 89%. М’ясо молодих тварин дуже ніжне, жирові прошарки рівномірно розподілені у м’язовій тканині. А в старих - більш жорстке, жирне, але з хорошим салом. Окіст має масу 10-11 кг, шпик завтовшки близько 25 мм.