Беркширська

1096
Беркширська Джерело: geomedia.top
Назва породи Беркширська Berkshire (Kurobuta)
Тип тварини Свині
Напрямок Свині - м’ясо-сальні
Компанії племрепродуктори

Історія

Беркширська порода свиней була виведена у кінці XVIII - першій половині XIX ст. в Англії й отримала свою назву від графства Беркшир, звідки й бере свій початок. А вже потім була завезена і набула поширення на нашій території.

Сьогодні беркширська свиня поширена в США, Англії, Україні та Білорусі. Найбільш затребувані вони для виведення нових порід і покращення їхніх характеристик.

Стандарт породи

Порода чорно-рябої масті, з витягнутим і об’ємним тулубом, широкою рівною спиною, з короткими, але міцними ногами, які в окремих особин мають іксоподібну форму, відноситься до м’ясо-сального типу. Тільки чистокровні беркшири, все тіло яких вкрите густою чорною щетиною, є носіями білих плям на кінчиках хвоста, ніг і голови. Наявність таких слідів на інших частинах тіла говорить про помісі породи.

Жива маса дорослих кнурів 250-300 кг, свиноматок - 180-210 кг.

Господарська характеристика

Головна перевага породи – це здатність швидко набирати вагу в найкоротші терміни у поєднанні з високими показниками якості м’яса.

Середня плодючість — 8-9 поросят в опоросі. Молодняк за 6 місяців досягає ваги 100 кг. Забійний вихід становить 75-85%. М'ясо мармурове, соковите, смачне.