В’єтнамська вислобрюха

2669
В’єтнамська вислобрюха Джерело: wikipedia.org
Назва породи В’єтнамська вислобрюха
Тип тварини Свині
Напрямок Свині - беконні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода була виведена у В’єтнамі. В Східну Європу і Північну Америку вперше привезені 1985 року. У даний час триває активна робота щодо поліпшення цієї породи у бік збільшення розмірів і відсотка м'язової маси. Найбільш активно племінна робота ведеться в Канаді, Угорщині й Україні.

Стандарт породи

Тварини мають широкий тулуб на коротких ногах, масивну грудну клітку і відвислий живіт. Голова невелика, зі стоячими вухами і короткою мордою. Самці з 6 місяців мають ікла. Уздовж хребта незалежно від статі є довга щетина. У гніві чи від радості вона стає дибки. Хвіст у в’єтнамських свиней прямий і звисає униз. Якщо він загнутий гачком – це помісь. Характерний для породи чорний окрас може поєднуватися з білими плямами біля копит і на голові. Рідше вони бувають рудими у смужку або білими.

Дорослішають свиноматки до 4 місяців, кабани — до 6. Вага дорослих тварин досягає 150 кг.

Господарська характеристика

В’єтнамські вислобрюхі поросята відрізняються спокійною вдачею, охайністю, прекрасно переносять вологий спекотний клімат і сильні морози. Тварини цієї породи скоростиглі, невибагливі до умов проживання, а також мають хороший і стійкий імунітет.