Йоркширська

2040
Йоркширська Джерело: poradum.com
Назва породи Йоркширська Yorkshire
Тип тварини Свині
Напрямок Свині - м’ясо-сальні
Компанії племрепродуктори

Історія

Була виведена в графстві Йоркшир (Великобританія) в середині 19 століття. Для створення породи брались лейстерська біла, довговуха англійська і біла китайська.

Дуже широко використовується практично у всіх країнах світу через невибагливість, скоростиглість і мармурове м’ясо. За розповсюдженням займає четверте місце у світі.

Стандарт породи

Свиноматки білого кольору, тулуб витягнутий, що властиво беконним породам. Голова середня за величиною, лоб широкий. Вуха стоячі, дивляться вгору, вперед і в сторони. Широка і пряма спина плавно переходить у поперек. Черево не провисає, воно об'ємне і щільне.

Кнур великий, білої масті. Шия коротка і мускулиста. Від широкої і прямої холки йде плавний перехід до широких і м'ясистих плечей. Лопатки без западин. Окости великі, в них багато м'яса. Шкіра ніжна рожева з еластичною текстурою, її покриває довга щетина.

Зазвичай свиноматки цієї породи досягають ваги понад 200 кг, а кнури більше 300.

Господарська характеристика

Йоркшир – багатоплідна порода, звичайно послід становить 10-12 поросят. Поросята народжуються великими, приблизно по одному кілограму, до місяця досягають ваги 20 кг. До 10 місяців при необмеженій годівлі вага збільшується до 200 кг і більше. Молочність свиноматок може досягати 72-90 кг. Забійний вихід туші показує найвищий показник і становить 82%.