Ландрас

4156
Ландрас Джерело: agroua.net
Назва породи Ландрас
Тип тварини Свині
Напрямок Свині - беконні
Компанії племрепродуктори ПП «Флора-С» ТДВ «Буковинаплемсервіс»

Історія

Виведена в кінці XIX ст. в Данії в результаті схрещування місцевої данської свині з великою білою в умовах повноцінного годування і насичення раціону білком тваринного походження. При цьому проводився тривалий відбір і підбір помісей за скоростиглістю, м'ясними якостями й оплатою корму продукцією.

Ландраси - найбільш розповсюджена порода в світі. В Данії вони єдина порода. В інших високорозвинених державах частка ландрасів становить 30-80%.

Стандарт породи

Особливістю екстер'єру є наявність довгого веретеноподібного тулуба, розтягнутого в середній частині. Довжина тулуба на 15-20 і більше сантиметрів перевищує обхват грудей за лопатками. Спина і поперек прямі, неширокі, окости добре виповнені. Ноги невисокі, прямо поставлені з міцними бабками. Голова невелика. Вуха великі, звисаючі. Шия довга, м'ясиста. Масть біла, шкіра рожева. Щетина біла, блискуча, рідка. Лопатки косо поставлені. Груди широкі, глибокі з округлими ребрами.

Конституція — ніжна щільна або міцна. Кістяк тонкий, мускулатура компактна, шкіра без складок і зморщок. Темперамент жвавий. Зустрічається послаблення конституції у вигляді сухої перерозвиненості та деякі вади екстер'єру — слабкі бабки, перехвати, виляння задом.

Господарська характеристика

Порода має високу відтворювальну здатність. Багатоплідність маток — 10,0-11,9 поросяти, молочність — 50-64,4 кг, маса гнізда при відлученні в 2 місяці 171-214 кг, середня маса одного поросяти — 17-22,7 кг.

Із фізіологічних особливостей у ландрасів більша частка і гарно розвинені внутрішні органи, підвищений обмін білка та інтенсивне нарощування м'язової тканини. Навіть при живій масі 120 кг вміст м'яса в туші перевищує 60%. Ландраси ефективно засвоюють азоткорми, у них гарне співвідношення жир: білок.