Литовська біла

Литовська біла
geomedia.topЛитовська біла

Назва породи

Литовська біла ()

Тип тварини

Свині

Напрямок

Свині - беконні

Історія

Порода була затверджена 1967 року. Виведена в Литві методом відтворювального схрещування місцевих свиноматок із кнурами великої білої, німецької коротковухих і довговухої породами.

Свиней литовської породи переважно розводять у Литві, а також у господарствах Білорусі, Молдови, України. Племінна робота спрямована на вдосконалення м’ясних і відгодівельних якостей, а також на усунення конституційних і екстер’єрних недоліків.

Стандарт породи

Свині міцної конституції. Тулуб подовжений, круглий, спина пряма, окістя виповнені. Довжина тулуба кнурів 170-175 см при обхваті грудей 159-162 см, у свиноматок довжина тулуба 153-155 см. Голова середньої величини з невеликим вигином профілю. Вуха середні, спрямовані вперед і в сторони, але не звисають на очі. Шия середньої довжини. Спина широка, пряма або злегка аркоподібна. Боки рівні і глибокі. Ноги середньої висоти. Живіт пружний, об’ємистий, але не відвислий. Шкіра біла, щільна, не товста, без складок. Щетина середньої довжини, негуста, білого кольору.

Дорослі кнури важать 310-320, матки - 210-230 кг.

Господарська характеристика

Свині відрізняються хорошими материнськими якостями. У посліді в середньому по 11-12 поросят. Молочність до 70-80 кілограмів. Поросята добре ростуть. При породовипробуваннях молодняк досяг живої маси 100 кг за 190 діб. Вихід м'яса в туші 53-54%.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus