Північнокавказька

206
Північнокавказька Джерело: ooogumat.com.ua
Назва породи Північнокавказька
Тип тварини Свині
Напрямок Свині - м’ясо-сальні
Компанії племрепродуктори

Історія

Виведена в Ростовській області і Краснодарському краї схрещуванням місцевих кубанських свиней з великою білою, беркширською і коротковухою білою породами з подальшим тривалим відбором і підбором тварин бажаного типу. Затверджена 1955 року.

Розводять в основному в Ростовській області, Ставропольському і Краснодарському краях.

Стандарт породи

Північнокавказькі свині відрізняються міцною конституцією і гармонійною будовою тіла. Кістяк щільний і міцний.

Голова широка, злегка укорочена, з невеликим характерним вигином профілю; вуха стоячі, іноді бувають напівстоячі; груди глибокі та широкі, без перехоплення за лопатками; спина і поперек міцні, широкі, прямі; окости добре виконані, глибокі, округлі, спускаються до скакального суглоба; ноги міцні з твердим копитом. Тіло свині покрите густою м’якою щетиною чорно-строкатого забарвлення, але іноді буває рудуватий відтінок. На зиму у тварин виростає м’який підшерсток.

Вага дорослого кнура становить 300-350 кг при довжині тулуба 179 см; маса свиноматок - близько 240 кг, а довжина тулуба відповідно 161 см.

Господарська характеристика

Плодючість свиноматок 10-11 поросят за опорос, а молочність 50 кг і більше. Тварини скоростиглі. Молодняк при м'ясній відгодівлі до 7-8 місяців досягає маси 100-120 кг.

Перевагою породи є пристосованість до різких коливань температури, висока скоростиглість, стійкість до захворювань, прекрасні материнські якості.