Українська степова ряба

Українська степова ряба
geomedia.topУкраїнська степова ряба

Назва породи

Українська степова ряба ()

Тип тварини

Свині

Напрямок

Свині - м’ясо-сальні

Компанії племрепродуктори

Історія

Одна з найпоширеніших порід свиней в Україні. Виведена в 1938-1961 роках у дослідному господарстві Інституту тваринництва «Асканія-Нова» . Затверджена 1961 року. Порода виведена відтворювальним схрещуванням української степової білої, беркширської й мангалицької. Для поліпшення породи застосовувалося ввідне схрещування з кнурами беркширської породи і свиней мангалицької та ландрас із наступним добором тварин бажаного типу.

Розводиться переважно в Херсонській, Запорізькій, Миколаївській областях, а також у Молдові.

Стандарт породи

Масть ряба, темно-ряба, трапляються тварини з рудими плямами і чорні. Тварини великого зросту, міцної будови, мають глибокий і широкий тулуб, міцні ноги. Голова середнього розміру з помірно довгим рилом, профіль голови дещо ввігнутий. Спина широка, рівна; груди глибокі, широкі; ребра округлі, окости середньої виповненості. Темперамент свиней спокійний. За витривалістю та пристосованістю до умов спекотного клімату півдня України мають перевагу перед іншими породами. Жива маса кнурів 240-350 кг, свиноматок 200-260 кг.

Господарська характеристика

Плодючість 11-12 поросят в опоросі. Свині скоростиглі, витривалі до спеки й холоду, невибагливі до кормів, добре відгодовуються, здатні осалюватися в ранньому віці. Молодняк у десятимісячному віці досягає живої маси 150 кг.

Породною особливістю рябих свиней є висока адаптаційна здатність, можли­вість використовувати грубі та соковиті корми, висока енергія росту в молодому віці, раннє фізіологічне дозрівання, ніжне та соковите м'ясо.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus