Керрі

162
Керрі Джерело: Independent.ie
Назва породи Керрі Kerry
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - молочні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода керрі виведена в південно-західній Шотландії на схилах гір однойменної назви. Точне походження цієї породи не встановлено. Відомо лише, що це дуже древня молочна порода, яка при суворих умовах утримання та годівлі пережила багато інших завезених сюди пород і протягом декількох століть була єдиною породою худоби в цій гористій частині країни. Розводиться дрібними фермерами, головним чином, в Ірландії та Англії. Товариство заводчиків худоби породи керрі організовано в 1892 році. Воно займається реєстрацією племінних тварин, видає племінні книги.

Стандарт породи

Масть худоби чорна, характер спокійний. Голова легка, роги тонкі, білого кольору з чорними кінчиками. Грудна клітка добре розвинена, боки об’ємні, задня частина тулуба м’ясиста. Середня жива вага корів близько 350 кг, биків — близько 600 кг. Статура в загальному гарна.

Господарська характеристика

Худоба стійка до різного роду захворювань. Корови регулярно теляться, однак через мізерних, протягом багатьох століть, умов годівлі та утримання все ж менш скоростиглі, ніж корови деяких інших порід. Корови породи керрі дуже добре пристосовані до використання мізерних гірських пасовищ. Однак при нормальних умовах годівлі та утримання тварини розвиваються значно краще і швидко підвищують продуктивність. Від корів вагою 300 кг при нормальному утриманні можна отримати в рік до 3000 кг молока жирністю близько 4 %, таким чином, вихід молока на 100 кг живої ваги досягає 1000 кг. Зустрічаються і ще більш продуктивні тварини. Крім того, молоко корів породи керрі має дрібні жирові кульки і легко засвоюється, що особливо цінне для дітей. М’ясні якості цієї худоби також цілком задовільні. При утриманні на хороших пасовищах тварини прекрасно відгодовуються, мають типовий м’ясний вид і високу забійну вагу. Однак через низьку живу вагу м’яса виходить порівняно небагато.