Кіанська

310
Кіанська порода Джерело: www.agroxxi.ru
Назва породи Кіанська Kiansk
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори ПП «Генетика і селекція»

Історія

Кіанська порода худоби виведена в Італії в долині Валь-ді-К’яна. Це одна з найбільших порід на планеті. В Україну корів кіанської породи завезли в минулому столітті для промислового і відтворювального схрещування. Однак експеримент не дав хороших результатів. В результаті биків цієї породи стали використовувати тільки при промисловому схрещуванні. Потомство, одержане від схрещування тварин кіанської породи з худобою сірої української породи і симентальської породи має добрі м’ясні якості. Розводять Кіану в італійській Умбрії, Бразилії, Аргентині, Уругваї, Канаді. Як вже зазначалося, кіанська порода використовується в Україні для виведення української м’ясної породи.

Стандарт породи

Масть тварин біла, зустрічається і світло-сіра. У биків передня частина тулуба сірого відтінку. Кістяк тонкий, голова відносно невелика, пряма лінія профілю, короткі роги. Загривок високий, груди широкі, з добре розвиненими м’язами, підгруддя помірно розвинене, тулуб довгий, спина і поясниця широкі, з добре розвиненою м’язовою тканиною, крижі довгі і рівні, кінцівки довгі і прямо поставлені. Шкіра тонка і м’яка. Слизова оболонка рота і носового дзеркала, середня частина тіла, кінчики рогів і копитний ріг мають темнуватий відтінок. Телята народжуються рудими і залишаються такими до 3-х місячного віку. Висота в холці корів становить 150–158 см, биків 168–172 см, максимально 198 см, коса довжина тулуба у корів 173 см, у биків 193 см.

Господарська характеристика

Жива маса корів 720 – 1000 кг, биків 1300 -1800 кг. Молочна продуктивність корів невисока. Новонароджені телята важать 42 – 48 кг, до півроку маса досягає 220 кг. Добові прирости молодняку ​​становлять 1000 – 1400 гр. Костей в туші міститься 15,4 %, м’якоті 82 – 84 % при не високому вмісті жиру. Забійний вихід відгодованих дорослих тварин становить 60 – 65 %.

До плюсів відносять – високу енергію росту, скоростиглість. Відмінні смакові і кулінарні якості пісного м’яса. До мінусів, те що: корови агресивні і надмірно активні, можуть перестрибувати паркан висотою від 1 до 2 метрів. Можуть бити людину передніми і задніми ногами вперед, назад і в сторону, кусатися і бити рогами.