Белтекс

871
Белтекс Джерело: bib.ge
Назва породи Белтекс Beltex
Тип тварини Вівці
Напрямок МРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода була виведена в Бельгії, шляхом цілеспрямованого відбору тварин вираженого м’ясного типу на базі племінного матеріалу породи тексель. В кінці 1980-х років бельгійські текселі були експортовані до Великобританії, де порода була вдосконалена. Ця порода – одна з найвідоміших м’ясних порід овець світу. Белтекс бере участь в переорієнтації виробництва баранини в Англії.

Стандарт породи

Відмінною особливістю овець даної популяції є клиноподібна форма тулуба з не широкими плечима і дуже розвиненою задньою частиною. Голова білого кольору, не покрита вовною, може мати також чорний, синій, коричневий відтінки, або плями. Шия товста і коротка, спина широка, довга, крижі приспущені окости округлі, добре виконані. Кінцівки міцні, як правило, білі, постава пряма. Вовна густа, середньої довжини.

Господарська характеристика

Тварини цієї породи середнього розміру. Висота в холці у баранів – 60 см, вівцематок – 50 см. Жива маса баранів – плідників в середньому становить – 90 кг, вівцематок – 70 кг. Відгодівельний молодняк має високий забійний вихід – 65 %, при цьому отримують туші відмінної якості з незначною кількістю підшкірного жиру.

Вівці цієї породи використовуються, як при чистопородному розведенні, так і промисловому схрещуванні. Барани – плідники белтекс використовуються при виробництві нежирної баранини високої якості. Хороші показники швидкості росту помісних ягнят отримують при схрещуванні баранів белтекс з вівце матками порід тексель і шароле.