Вандейська

77
Вандейська Джерело: bib.ge
Назва породи Вандейська Vendée
Тип тварини Вівці
Напрямок МРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Вандейська вівця почала своє існування на території Франції для видобутку м’яса та вовни. Порода вандейські вівці – французькі старожили, вони давно вирощувалися місцевими фермерами. На початку XX ст. фахівці вирішили удосконалити породу і схрестили її з іншою – сауздаун. На сьогодні, тільки у Франції розповсюдилось близько 250 тис овець.

Стандарт породи

Тулуб збитий, діжкоподібної форми кінцівки короткі, але потужні, голова компактна з витонченим профілем, вовна густа, м’яка, товщина волокон — 30–35 мікрон, довжина вовняних волокон становить 6–8 см, вовна світла з червоно-коричневим відтінком. Вандейська порода овець відноситься до м’ясного типу, тому м’язова система розвинена дуже добре, але в цілому вони виглядають невеликими.

Господарська характеристика

З дорослого барана, або вівці вандейської породи можна отримати до 5 кг немитої вовни. Барани виростають до 75 см в холці і важать близько 130 кг, а вівці – 70 см і 100 кг маси. Маленькі ягнята мають в середньому 5 кг маси, і вже до 4-х місячного віку з легкістю можуть досягати 60 кг. На овечому молоці ягня добу може набирати до 0,5 кг. Порода відрізняється досить високими показниками плодючості – до 200 %. М’ясо ніжне, дієтичне, мармурове. Високо цінується при вживанні і продажі. Легко пристосовується до несприятливих погодних умов, через дуже густу і щільну вовну. Вівці легко переносять зливові дощі, холод і вітер, рідко хворіють та дуже витривалі.