Волоська

257
Волоська Джерело: kolyba.org.ua
Назва породи Волоська Voloska
Тип тварини Вівці
Напрямок МРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Поширена по всій південній Європі, особливо в Румунії та Угорщині. Це одна з високопродуктивних порід грубошерстого вівчарства Радянського Союзу. Свого часу мала широке поширення на півдні України. За останні 20 років, в зв’язку з широким проведенням схрещування грубошерстих овець з баранами тонкорунних порід, кількість волоських особин дуже сильно скоротилося. Волоські вівці – прекрасний матеріал для схрещування з мериносовими і англійськими баранами.

Стандарт породи

Має вислі вуха, покриті, як голова й ноги, коротким волоссям, руно ж на всьому тулубі складається з сильно звивистої, довгої вовни (2½-4 вершка) із значною кількістю ості. Переважаючий колір білий, але зустрічаються вівці чорні, сірі і рідше руді. У цієї породи роги бувають дуже різні: типові згинаються спіралеподібно і сильно розведені в боки; у інших роги ростуть вгору перпендикулярно і утворюють широкі вигини вперед і вниз. Хвіст широкий, жирний, клинчастий, звужується донизу, покритий довгою шерстю, спускається до серединного виступу задніх ніг. Вовна, легко звалюється, утворюючи на внутрішній стороні руна повсть. Пух (підсід, волосся без стрижня, до 36 %) теж блискучий, дуже ніжний.

Господарська характеристика

Жива вага вівцематок 50–55 кг, баранів – плідників 70–80 кг, кращі матки важать – 70 кг, барани – 100 кг. Настриг вовни за рік у маток 2–4 кг, у баранів 3,0–6,0 кг. Волоських овець стрижуть 2 рази на рік: навесні та восени, причому навесні вони дають 2/3 річного настригу вовни. Вовна товста, неоднорідна, складається з ості і пуху. У складі вовни: пуху 23–46 %, ості 54 – 77 %. Пух короткий, тонкий, діаметром 18–25 мкм, ость довга, що переростає пух в 2–3 рази і в суміші з пухом утворює хвилясті, косиці, або покручені. Товщина ості коливається від 45 до 100 мкм. Вовна весняної стрижки має довжину 12–21 см. Плодючість: 115–130 ягнят на 100. Молочність вівцематок висока: за 190 днів періоду, який розпочинається відразу після окоту, дають до 120 кг молока, що містить 19 % сухої речовини, при 6,3 % жиру.

В результаті хорошої молочності вівцематок ягнята швидко розвиваються, при цьому до 4-місячного віку жива вага досягає 28–30 кг, а до 7-місячного віку 35–38 кг. Вівці здатні здійснювати великі переходи, дуже витривалі, невибагливі до корму, швидко випасаються.